W szeroko pojętej branży budowlanej wyjątkowo dużą popularnością cieszą się obecnie żurawie w wersji mini. Są to kompaktowe maszyny dźwigowe idealnie przystosowanie do pracy w miejscach trudno dostępnych. Zastępują tam zazwyczaj pełnowymiarowe sprzęty, które ze względu na zbyt duży ciężar bądź rozmiar nie mogłyby zostać w żadnym wypadku wykorzystane. Jeśli interesuje nas wynajem mini żurawi Wrocław to jedno z miast, gdzie działa profesjonalna firma oferują taką usługę.

Stosunkowo niska waga to ogromna zaleta

Mini żurawia warto wypożyczyć np. wtedy, gdy konieczne jest przeprowadzenie wybranych czynności na grząskim gruncie lub wysokiej kondygnacji (montaż okien, prace instalacyjne, transport materiałów). W takiej sytuacji zastosowanie typowej maszyny o normalnych gabarytach jest wręcz niewskazane, ponieważ w przeciwieństwie do omawianego sprzętu charakteryzuje się ona ponadprzeciętnym naciskiem na podłoże i ograniczoną zwrotnością ruchów. Oznacza to oczywiście zwiększone ryzyko groźnego wypadku. Pamiętajmy, że mini żuraw pomimo kompaktowej konstrukcji jest w stanie bez problemu poradzić sobie z podniesieniem nawet kilkunastu ton na wysokość do 25 metrów.

Sprawdzi się on ponadto znacznie lepiej aniżeli zwykły dźwig w przypadku jednorazowych prac budowlanych lub montażowych, czyli o niskiej powtarzalności (np. raz na rok). Jego wynajem okaże się wówczas z pewnością dużo bardziej korzystny pod kątem finansowym. Dodajmy, że mini żuraw jest też perfekcyjnym rozwiązaniem, kiedy musimy wykonać jakieś czynności wewnątrz obiektów zabytkowych, takich jak choćby kościoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dwa =