Budując dom musimy, zadbać o to, by woda z gruntów nie wsiąkała w fundamenty. Unikniemy w ten sposób powstawaniu w piwnicach i na parterze zacieków i ognisk pleśnio twórczych. Zapach wilgoci spowodowanej zagrzybiałymi ścianami jest niemiły i szkodliwy dla zdrowia, a przy tym mury stają się słabe. Warto też zainwestować od razu  w ocieplenie budynku.

Zapobiegliwość się opłaca

Jeżeli zadbamy o odpowiednie gruntowanie elewacji, zwłaszcza tych, które stykają się  z ziemią gruntową, uczynią nasz dom mocny i bez pleśni. Mury nie staną się kruche i wilgotne. Odpowiednio przygotowana masa, taka jak ta https://juga.pl/produkt-pol-56-AQUASZCZEL-820-A-B-ELASTYCZNA-DWUSKLADNIKOWA-MASA-USZCZELNIAJACA.html o dużej odporności na wodę, nawet tej pod ciśnieniem uchroni ściany budynku przed zawilgoceniem i niszczeniem. W razie pęknięć muru zaprawa doskonale sprawdzi się przy zaklejaniu rys i ich uszczelnianiu.

Budując dom, od razu powinniśmy zainwestować w ocieplenie ścian, sufitów i podłogi. Nie na każdy mur możemy położyć grubą warstwę izolacji, dlatego musimy użyć fortelu w postaci inteligentnej cienkiej folii https://juga.pl/produkt-pol-28-Pechezykowa-babelkowa-folia-paroizolacyjna-aluminiowa.html, która skutecznie zabezpieczy nasz dom przed utratą ciepła, a także w okresie upałów pozwoli zachować w mieszkaniu miły chłód. Stosowanie odpowiedniej folii termoizolacyjnej pozwoli zaoszczędzić na ogrzewaniu nawet 30%. Tyle samo zaoszczędzimy podczas używania latem klimatyzacji.

Stosując zaprawę uszczelniającą oraz folię termoizolacyjną w trakcie budowy domu, zapewnimy sobie komfort mieszkania w nim na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + 15 =