Pomimo, że ciśnienie tętnicze dostosowuje się do różnych sytuacji w naszym życiu, takich jak wysiłek fizyczny, praca lub sen, to jego skoki mogą być alarmujące. Zdarzają się osoby, którym tętno maleje lub rośnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Co zrobić jeśli miewamy problemy z wahaniami ciśnienia.

Co robić ze skokami ciśnienia?

Przede wszystkim należy profilaktycznie się badać. To prośba skierowana w szczególności do młodych ludzi, którzy mieli w rodzinie osoby z problemami z ciśnieniem. Podwyższone tętno to przede wszystkim sygnał dla nas, żebyśmy zmienili tryb życia. Ograniczenie spożycia soli i alkoholu, rezygnacja z papierosów, zwiększenie częstotliwości uprawiania sportu i redukcja stresu to podstawy, które musimy zaakceptować, jeśli nie chcemy mieć poważniejszych problemów. Wiele dobrego naszym naczyniom krwionośnym sprawi również kontrola nad tym, co spożywamy. Zielona herbata i sok z buraka bardzo dobrze wpływają na obniżenie ciśnienia. W diecie powinno znaleźć się jak najwięcej warzyw i owoców. Unikaj produktów przetworzonych i gazowanych napoi. Pamiętaj, że systematyczny ruch dobrze wpływa na krążenie, więc przebywaj jak najczęściej na świeżym powietrzu.

iHealth ciśnieniomierz

Obecna technologia pozwala nam na sprawdzanie ciśnienia bez używania specjalistycznych narzędzi. Pomoże w tym proste urządzenie, takie jak iHealth Ciśnieniomierz ten pozwala na sprawdzanie ciśnienia bez dodatkowych przewodów, przejściówek i łączy do komputera, a ponadto urządzenie automatycznie przesyła informacje, takie jak ciśnienie rozkurczowe/skurczowe oraz tętno na ekran naszego iPhone’a lub iPada.

Do tego warto także dokupić odpowiedni zestaw kabli, jakie obejrzeć możesz tutaj: https://www.ishock.pl/pl/p/Apple-kabel-iPod-Dock-Connector-30-pin-USB-bialy/2407, by wygodnie korzystać z aplikacji i móc przesyłać dane swojemu lekarzowi prowadzącemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 5 =