Zdrowe, zadbane i pozbawione próchnicy zęby to prawdziwa wizytówka. Pielęgnacja uzębienia to inwestycja w wizerunek, relacje, życie zawodowe i towarzyskie. Podstawą są oczywiście wizyty kontrolne przynajmniej raz na pół roku, dzięki którym można wykryć próchnicę we wczesnym stadium. Jednak nie mniej ważna jest dbałość o aspekt wizualny zębów. Skuteczne i bezpieczne wybielanie to zabieg, który pomoże odzyskać pewność siebie i cieszyć się pięknym, przykuwającym wzrok uśmiechem.

Naświetlanie lampą – nowoczesna i skuteczna metoda wybielania

Wraz z upływem lat utrzymanie białej barwy uzębienia jest coraz trudniejsze. Szkliwo staje się bardziej podatne na uszkodzenia i przebarwienia. Większy wpływ na jego kolor ma picie kawy i innych barwiących napojów, a także spożywanie niektórych pokarmów. Naświetlanie zębów lampą pozwala rozjaśnić ich barwę o cztery, pięć tonów, jest bezpieczne i odbywa się w gabinecie stomatologa. Sam proces naświetlania trwa maksymalnie dziesięć minut, jest całkowicie bezbolesny i nie niesie zagrożenia powikłaniami. Zabieg przy użyciu lampy można wykonać ponownie już po upływie dwóch lub trzech miesięcy, a specjalną dietę należy stosować tylko przez dobę po zabiegu.

Nakładki do wybielania zębów w domu – praktyczne i efektywne

Wybielanie zębów nie musi odbywać się wyłącznie w gabinecie dentysty – możemy je wykonać również w warunkach domowych, pod kontrolą i z pełnym wsparciem zespołu stomatologicznego. Wybielanie zębów nakładkowe zaczyna się od konsultacji dentystycznej i sprawdzenia kondycji zębów. Następnym krokiem jest gruntowne oczyszczanie uzębienia w gabinecie, a następnie pobranie specjalnych wycisków w celu stworzenia nakładek idealnie dopasowanych do jamy ustnej konkretnego pacjenta. Podstawą wybielania jest również wysokiej jakości preparat. W dobrym gabinecie otrzymamy dokładny instruktaż i przez cały czas stosowania zabiegu w domu będziemy mogli konsultować się ze specjalistami w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. Ważna jest również wizyta kontrolna, która pozwoli ocenić efekty i zadowolenie z kuracji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + trzy =