Klimatyzacja to system, który chłodzi i osusza powietrze. Składa się z parownika, który odbiera ciepłe powietrze z domu, sprężarki, która spręża ciekły czynnik chłodniczy oraz urządzenia rozprężającego, które zwiększa ilość czynnika chłodniczego w celu obniżenia jego temperatury.

Klimatyzatory mogą być używane zarówno latem, jak i zimą. W lecie zwiększają komfort poprzez usuwanie nadmiaru ciepła i wilgoci z wnętrza budynku. W zimie zmniejszają koszty ogrzewania poprzez ogrzewanie powietrza wewnątrz budynku ciepłym powietrzem zewnętrznym, zanim dostanie się ono do budynku.

Klimatyzacja do domu ma również inne zalety:

Oszczędza energię 

Włączając AC, możesz zaoszczędzić nawet do 30% kosztów rachunków za prąd. Możesz nawet użyć inwertera, co jeszcze bardziej obniży koszty.

Poprawia zdrowie 

Jeśli masz alergie lub astmę, to lepiej nie wdychać kurzu i pyłków w miesiącach wiosennych i letnich. Dzięki klimatyzatorowi zainstalowanemu w Twoim domu, będziesz mógł swobodnie oddychać przez cały rok!

Zmniejsza stres i zmęczenie 

Chodzenie po gorącym pomieszczeniu powoduje stres i zmęczenie, natomiast chodzenie po chłodnym pomieszczeniu sprawia, że czujemy się zrelaksowani i szczęśliwi!

Poprawia komfort 

Klimatyzator może poprawić poziom komfortu, gdy jesteś wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zainstalowany, ponieważ sprawia, że temperatura jest chłodniejsza niż temperatura zewnętrzna, co sprawi, że poczujesz się bardziej komfortowo wewnątrz pomieszczenia niż na zewnątrz w gorących warunkach pogodowych.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów odnośnie klimatyzacji, to sprawdź stronę: https://clima-comfort.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − dwa =