Ludzie są zwierzętami społecznymi. Potrzebujemy i pragniemy kontaktu z ludźmi, a im więcej go mamy, tym jesteśmy szczęśliwsi.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, kontakt z ludźmi nie jest luksusem zarezerwowanym dla tych, którzy mogą sobie na niego pozwolić. To coś, czym każdy może się cieszyć – i powinien się cieszyć.

Kontakty międzyludzkie w pracy są ważną częścią naszego życia. Codziennie musimy wchodzić w interakcje z innymi ludźmi w różnych kontekstach: musimy rozmawiać ze współpracownikami, klientami lub dostawcami. Musimy negocjować z naszym szefem lub zarządzać konfliktami z innymi pracownikami.

Jeżeli mamy trudności w pracy z porozumiewaniem się z naszymi pracownikami dobrym pomysłem będzie skorzystanie z oferty szkoleń https://okayszkolenia.pl/

Korzyści z kontaktów międzyludzkich

– Lepszy sen. Po spędzeniu czasu z przyjaciółmi lub członkami rodziny prawdopodobnie będziesz zasypiać szybciej i spać dłużej niż zwykle. Dzieje się tak dlatego, że w chwilach pozytywnej interakcji społecznej Twój organizm uwalnia hormony dobrego samopoczucia, takie jak oksytocyna i dopamina, które pomagają zrelaksować Twoje ciało i umysł na tyle, byś mógł zasnąć.

– Obniżenie poziomu stresu. Kiedy jesteś zestresowany pracą lub innymi sprawami życiowymi, posiadanie kogoś, z kim możesz porozmawiać, może pomóc złagodzić te uczucia niepokoju. Mówienie o swoich problemach z kimś, komu zależy, może również służyć jako ujście dla skumulowanych emocji, które w przeciwnym razie mogłyby z czasem doprowadzić do zwiększenia poziomu stresu.

– Lepsze zdrowie psychiczne. Badania pokazują, że ludzie, którzy spędzają więcej czasu wokół innych, rzadziej zapadają na depresję niż ci, którzy spędzają więcej czasu samotnie; może to wynikać z tego, że mają większe poczucie celu w życiu, gdy są otoczeni przez przyjaciół i członków rodziny, którzy się o nich troszczą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − trzy =