Malowanie jest ostatnio bardzo modną formą relaksu dla każdego. W księgarniach można kupić różnego rodzaju kolorowanki dla dorosłych. Jeżeli chciałbyś spróbować takiej aktywności, ale zdajesz sobie sprawę, że nie posiadasz wielkiego talentu, mamy dla Ciebie kilka porad.

Malowanie dla bystrzaków

Po pierwsze zacznij od malowania prostych rzeczy takich jak wazon, garnki, krzesło. Tak naprawdę inspiracją mogą być wszystkie rzeczy z Twojego otoczenia, które nie mają skomplikowanej budowy. Pamiętaj, że im prostsza rzecz, tym łatwiej ją namalować. Proponujemy, abyś swoją przygodę z malowaniem zaczął od malowania kredkami lub pastelami. Farbami zdążysz się jeszcze „bawić”, gdy nabierzesz trochę wprawy.

Jeśli uważasz, że tworzenie takich prostych rzeczy nie jest dla Ciebie to możesz spróbować dowiedzieć się, czym jest malowanie po numerach. Przypomina to trochę dziecięcą kolorowankę. Jest tylko trochę trudniejsza.

Zacznij od malowania tym sposobem pejzaży oraz krajobrazów. Gdy nabierzesz w tym wprawy przejdź do trudniejszego zadania jakim jest malowanie ludzi po numerach. Tutaj ważny będzie każdy element. Zaznaczyć będziesz musiał nawet najmniejszy element. Będzie to wymagało od Ciebie dużej koncentracji i skupienia.

Pamiętaj, że nie wynik jest w tym wszystkich najważniejszy, ale poprawa nastroju i zrelaksowanie się. Baw się malowaniem nawet gdy Ci ono kompletnie nie wychodzi. Trzeba się umieć śmiać z siebie. To podstawa w naszych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + jedenaście =