Karmienie psów gotowymi karmami jest znacznie wygodniejsze niż samodzielne przygotowanie posiłków dla swojego pupila. Wybierając karmę dla psa, warto zwrócić szczególną uwagę na jej jakość i skład. Pełnowartościowy posiłek jest bardzo ważny dla zdrowia pupila. W przypadku ludzi, od diety zależy nasze zdrowie, funkcjonowanie i samopoczucie – u psów jest tak samo.

Karma dla psa – najważniejszy jest skład

Kupując gotowy posiłek dla psa, niezależnie czy jest to karma sucha, czy mokra, zawsze należy zapoznać się ze składem. Z informacji zapisanych na etykiecie możemy wywnioskować, czy karma będzie dobra dla naszego psa. Wysokiej jakości karma powinna zawierać dużo mięsa, co najmniej 50%. Warto zwrócić uwagę na wypełniacze. Jeśli znajdziemy tam owoce i warzywa to dobrze. Unikajmy jednak gotowych posiłków, gdzie jako wypełniacze stosuje się zboża lub ryż. Dobra karma ma w swoim składzie również mikroelementy i witaminy, a także substancje, które wspierają stawy i mięśnie naszego pupila. Wszystkie te składniki zawiera monge karma, która dodatkowo posiada wiele odmian w zależności do wieku psa.

Wybór odpowiedniego jedzenia jest kluczowy dla zdrowia pupila na każdym etapie jego życia. Różne rodzaje posiłków dla psów można znaleźć w sklepie https://www.doggo.com.pl/. Kupując karmę, zawsze trzeba przeczytać skład i upewnić się, czy wybieramy odpowiedni produkt do wieku pupila. Karmy dla szczeniaków mają bowiem inny skład i konsystencję niż te dla psów dorosłych czy seniorów. Należy również pamiętać o regularnym badaniu psa, aby wykluczyć ewentualne alergie pokarmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + 15 =