Moskitiera to wygodna forma ochrony przed owadami. Dobrze przyklejona i dopasowana zapobiegnie ich wlatywaniu do sypialni i zapewni niezakłócony sen. Montaż siatki to proste zadanie, które wykonamy w pojedynkę. Nie wymaga żadnych specjalistycznych narzędzi, jest też zupełnie bezinwazyjne. W okresie zimowym, gdy moskitiera na okno nie będzie już potrzebna z łatwością ją zdejmiemy.  

Montaż moskitiery samoprzylepnej

Przed przystąpieniem do pracy trzeba przygotować wszystkie niezbędne elementy. Potrzebujemy siatki osłonowej, samoprzylepnej taśmy, a także nożyczek. Aby moskitierę dobrze przykleić należy dokładnie oczyścić i odtłuścić ościeżnicę od strony pomieszczenia. Wystarczy do tego celu użyć płynu do szyb i ręczników papierowych.

Teraz możemy przystąpić do montażu taśmy samoprzylepnej. Naklejamy ją na oczyszczoną ościeżnicę zaczynając od górnej ramy i ciągnąc następnie wzdłuż boku okna. Gdy taśma jest dokładnie naklejona musimy zmierzyć szerokość oraz długość i przenieść wymiary na siatkę z zachowaniem 2 cm zapasu. Następnie wycięty prostokąt nanosimy zaczynając od górnego rogu ościeżnicy. Staramy się, aby moskitiera była równo naciągnięta na całej powierzchni okna. Miejsca styków siatki z taśmą należy delikatnie, ale dokładnie docisnąć. 

Montaż moskitiery ramkowej

Choć siatki instalowane na taśmie samoprzylepnej są wygodne w użytkowaniu, mogą się odklejać po kilku sezonach użytkowania. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zamówienie na wymiar moskitier ramkowych. Istnieje wielu producentów, którzy na okna o standardowych wymiarach wysyłają złożone moskitiery. Ich montaż jest banalnie prosty, ponieważ polega wyłącznie na zamontowaniu specjalnych haczyków obrotowych. Gwarantuje to także łatwy demontaż siatki na sezon zimowy i wielokrotne jej użytkowanie bez ryzyka pojawienia się nieszczelności. Ich duży wybór można znaleźć na https://rolety24.net/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − siedem =