Life & Style

Na co zwracać uwagę przy zakupie przetworów?

Na co zwracać uwagę przy zakupie przetworów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Polacy lubią różnego rodzaju przetwory. Niestety w dzisiejszych czasach mało która gospodyni ma czas na samodzielne wykonanie np. dżemów w domu. Na co zwrócić uwagę szukając dżemów na półkach sklepowych?

O tym trzeba pamiętać

Unikajmy gumy guar, która jest zagęstnikiem Składnik ten w dopuszczalnych ilościach nie szkodzi zdrowiu. Jednak jeśli w ciągu dnia zjemy kilka różnych produktów z tym lub podobnym wkładem, możemy sobie zaszkodzić.

Nazwa dżemu mówi nam bardzo wiele. Jeśli dany produkt określany jest w ten sposób: o smaku truskawkowym, oznacza to, że nie musi mieć w składzie truskawek. Jeżeli natomiast znajdziemy napis: “Dżem truskawkowy”, te owoce będą w zawartości.

Trzeba także dokładnie sprawdzać zawartość owoców w danym produkcie. Często na słoiczku jest napisane, że do na 100 gram produktu użyto 130 gram owoców. Jednak taka ilość owoców nie da nam 100 gram gotowego dżemu. Większa część to będą dodatki.

Należy czytać etykiety i przeliczać wartości na nich podane. Na https://swiezemieso.pl/ można znaleźć produkty, które spełniają wytyczne, jakie musi posiadać dobry przetwór.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*