Fotel ma służyć przede wszystkim nam i naszemu poczuciu estetyki. Ważne jest zatem, aby był to mebel wygodny i odpowiadający naszemu poczuciu stylu. Dlatego też, ważne jest kierowanie się przy wyborze nie tylko funkcjonalnością danego mebla ale i tym, czy jest to produkt modny. Jeżeli zależy nam na delikatnej zmianie charakteru naszego mieszkania, nie musimy od razu porywać się na remont, czy malowanie ścian. Często wystarczy tylko drobna zmiana, która jest w stanie dać niesamowity efekt. Wymiana lub zakup fotela jest dobrą opcją dla niezdecydowanych w kierunku kapitalnego remontu.

Jest to mebel użytkowy na którym odpoczniemy po ciężkim dniu, w komforcie przeczytamy upragnioną książkę oraz, który wprowadzi odpowiednią formę designu do naszego mieszkania.

Jednymi z aktualnie najpopularniejszych modeli na rynku są fotele EGG – zaprojektowane przez duńskiego designera, swoim wyglądem, jak sama nazwa wskazuje, przypominają jajko, posiadają lekko zakrzywiony kształt fotela co daje nam komfort siedzenia. Kolejnym interesującym modelem jest OVALIA – fotel również inspirowany kształtem jajka, jednak w tym przypadku, znaczenie jest dużo bardziej łatwe do zwizualizowania, siedzisko bowiem schowane jest we wnętrzu owalnego oparcia, toteż siadając w takim fotelu możemy się skryć przed otaczającym nas światem, dosłownie tak, jakbyśmy znaleźli się nagle w skorupce jajka. Jedną z pozycji, która staje się coraz bardziej popularna są fotele inspirowane epoką PRL-u. Do tej pozycji można zaliczyć meble prosto z tamtych lat, odnawiane przez specjalistów lub tworzone celowo w topornej i ciężkiej stylistyce peerelowskiej.

W salonach meblowych znajdziesz na pewno wiele różnych foteli. Warto jednak zapoznać się z ofertą kilku sklepów i wybrać najlepszą ofertę. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + dziesięć =