Magazyn to miejsce przeznaczone do składowania rozmaitych towarów – najczęściej produkowanych przez zakłady przemysłowe. Aby funkcjonował w pełni prawidłowo, musi być wyposażony w szereg niezbędnych konstrukcji oraz akcesoriów. Oczywiście ich ostateczny dobór zależy w ogromnej mierze od funkcji obiektu (branży), ale można z powodzeniem wskazać kilkanaście uniwersalnych rozwiązań. Z pewnością przydadzą się porządne regały magazynowe przeznaczone do układania poszczególnych ładunków. 

Drobne elementy też odgrywają istotną rolę

Wspomniane we wstępie regały powinny być wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej, tak aby bez problemu utrzymały towar o bardzo dużej masie łącznej (modele zwykłe, wspornikowe, wjezdne). Inna wartościowa konstrukcja to antresola zainstalowana bezpośrednio pod sufitem. Oprócz tego w omawianym miejscu nie może zabraknąć wózków widłowych – zarówno ręcznych, czyli tzw. paleciaków, jak i elektrycznych oraz gazowych. Służą one bowiem do szybkiego i bezpiecznego przewożenia ładunków, a także ich przenoszenia w pionie – np. z podłogi na wysoko zlokalizowaną półkę regału.

Kolejnym wymaganym składnikiem wyposażenia każdego magazynu są specjalne wózki transportowe, w tym zwłaszcza dwukołowe, platformowe, podnośnikowe i taczkowe. Posiada je w swojej bogatej ofercie ten konkretny sklep online: https://agromech.com.pl/.

Do innych użytecznych elementy o uniwersalnym charakterze zalicza się:

– pomosty – pełniące funkcję drabin przejezdnych (ze stopniami pokrytymi aluminiową blachą antypoślizgową

– palety drewniane i plastikowe

– kontenery i pojemniki

– nadstawki paletowe (chroniące towary podczas transportu)

– owijarki i paskowacze

– wagi 

– skanery kodów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + dwa =