Biznes i finanse

Owijarka do palet – cechy charakterystyczne

Owijarka do palet – cechy charakterystyczne
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Maszyna do owijania palet jest rodzajem półautomatycznej maszyny do owijania. Jak sama nazwa wskazuje, może automatycznie owinąć paletę w krótkim czasie, a także ma zdolność do automatycznego odwijania palety, ale nie może automatycznie załadować lub rozładować palety.

Z czego składa się taka maszyna?

Maszyna do owijania palet składa się z głowicy owijającej, która jest zamontowana na platformie podnoszącej i może być przesuwana z jednej strony palety na drugą. Maszyna posiada również system przenośnika taśmowego, który porusza się wokół palety za pomocą rolek i napędów. Rolki pomagają zmniejszyć tarcie między folią a paletą, dzięki czemu można ją łatwo owinąć, nie powodując uszkodzenia żadnej z nich. Owijarki do palet dostępne są na stronie https://www.techno.com.pl/maszyny/owijarki/.

Maszyna posiada urządzenia mierzące długość każdej rolki folii stretch, jak również automatyczny obcinacz, który odcina nadmiar materiału na obu końcach każdej rolki po jej nałożeniu na paletę. Folia stretch jest następnie nakładana ręcznie lub za pomocą zasilanego powietrzem dozownika lub pneumatycznego urządzenia rolkowego.

Zalety owijarki

Najważniejszą zaletą używania owijarki do palet jest jej zdolność do oszczędzania czasu podczas pakowania przedmiotów na palety w celach wysyłkowych. Pomaga również chronić produkty przed uszkodzeniem podczas transportu z powodu nadmiernej wagi lub uderzenia podczas transportu. Owijarka może być również używana do owijania palet przed załadowaniem ich na ciężarówki lub pociągi, co ułatwia ich obsługę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*