Technologie

Obróbka CNC — dlaczego warto się do niej przekonać?

Obróbka CNC — dlaczego warto się do niej przekonać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Technologia CNC jest dla przemysłu obrabiarkowego bez wątpienia jedną z najważniejszych innowacji ostatnich lat. Pojawienie się nowoczesnych maszyn, które są wyposażone w specjalny system sterowania, pozwoliło na zautomatyzowanie pracy. Sprawdź, dlaczego w twojej firmie zdecydowanie nie może zabraknąć urządzeń do obróbki CNC.

Wysoki poziom precyzji

W przypadku obróbki materiału znaczenie mają często nawet dziesiętne części milimetra. Ręczne ustawianie parametrów niestety jest obarczone dość sporym ryzykiem błędu. Posługując się wytaczarkami CNC i innymi maszynami w tej technologii, za prawidłowe parametry odpowiada zautomatyzowany system sterowania, a pracownik jedynie wprowadza do niego dane. W ten sposób można liczyć na najwyższy poziom precyzji.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Szybkie ustawianie parametrów i niskie ryzyko błędów sprawiają, że możliwe jest przyspieszenie realizacji zleceń. Co więcej, powtarzalność oferowana przez maszyny CNC z oferty sklepu online TBI Technology pozwala na rozpoczęcie produkcji seryjnej. Wysoka dokładność sprzętu prowadzi także do ograniczenia odpadów, co może przełożyć się na naprawdę spore oszczędności w budżecie firmy.

Możliwość realizacji wymagających zleceń

Obróbka elementów o nieco bardziej skomplikowanych kształtach w przypadku tradycyjnych maszyn jest dość trudna bądź wręcz niemożliwa. Frezarki, tokarki czy też wytaczarki w technologii CNC pozwalają natomiast na podjęcie się wymagających zleceń, które często są także znacznie lepiej płatne. Na dodatek możliwość rozpoczęcia produkcji seryjnej pozwala na realizację większych zamówień od klientów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*