Rękawice jako najlepsza ochrona rąk w pracy

Niewątpliwie rękawice są najlepszą ochroną rąk narażonych na czynniki niszczące podczas pracy. Wiele zawodów wymaga noszenia rękawic, są to między innymi elektryk, spawacz oraz górnik. Rękawice stosuje się w celu zabezpieczenia skóry podczas kontaktu z substancjami żrącymi, przed ekstremalnymi temperaturami, przede skaleczeniami i otarciami a także w celu uniknięcia zakażenia.

Rodzaje rękawic

W zależności od rodzaju czynnika oddziałującego na dłonie należy dobrać odpowiedni typ rękawic. Rękawice ochronno – ocieplane wykonane są z wysokiej jakości materiałów, przeznaczone są do pracy w niskich temperaturach na zewnątrz. Dobrze sprawdzą się także podczas pracy w chłodniach i magazynach, gdzie dłonie narażone są na niską temperaturę przez dłuższy czas. Antyprzecięciowe rękawice przeznaczone są dla pracowników tłoczni, zakładów dekarskich, hut szkła oraz zakładów papierniczych i montowni. Produkt ten chroni dłonie przed przecięciem oraz otarciami.

Rękawice ochronne dzielą się także na pięciopalcowe, trzypalcowe oraz jednopalcowe – wybór uzależniony jest od rodzaju wykonywanej pracy. Kolejny podział stanowi wykorzystany materiał, rękawice mogą być skórzane lub drelichowe. Ostatnim już aspektem wyboru rękawic ochronnych jest ich wielkość i wykończenie. Aktualnie na rynku można znaleźć rękawice klasyczne, z długim rękawem, z mankietem, z ściągaczem, a nawet zapinane na rzep. Warto wybrać bardziej funkcjonalne i dostosowane do wykonywanej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 13 =