Osoby zajmujące się zawodowo grafiką komputerową wykorzystują w swojej codziennej pracy rozmaite zaawansowane urządzenia. Jednym z najważniejszych jest monitor, który powinien przede wszystkim gwarantować perfekcyjny obraz w doskonałej rozdzielczości. W przeciwnym razie przygotowane na nim projekty reklamowe czy użytkowe mogą nie spełniać wygórowanych oczekiwań klientów. Mnóstwo wysokiej klasy monitorów zróżnicowanych pod względem cenowym posiada w swoim asortymencie internetowy sklep Avpoint.

Dodatkowe udogodnienia okazują się niezwykle przydatne

W przypadku monitora dla grafika kluczowe znaczenie ma oczywiście jak najwyższa rozdzielczość – co najmniej Full HD (czyli 1920 x 1080), a najlepiej 4K (3840 x 2160). Oprócz tego bardzo istotnym parametrem jest przekątna ekranu, gdyż w znacznym stopniu wpływa na ogólny komfort pracy. 24 cale to absolutne minimum, choć większość profesjonalistów stawia na modele 28 lub nawet 32 calowe. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest odległość, która musi pozwalać objąć wzrokiem całość obrazu bez nadmiernego poruszania głową.

Elementy, na które warto zwrócić uwagę, to także:

– matryca – koniecznie nowoczesna IPS, bo świetnie odwzorowuje wszelkie barwy i gwarantuje doskonałe kąty widzenia

– powłoka ekranu – zalecana jest matowa ze względu na zapobieganie odblaskom światła (wzrok męczy się znacznie wolniej niż w przypadku błyszczącej)

– paleta barw AdobeRGB o maksymalnym pokryciu – od 95 do 100%

– narzędzia kalibracyjne w postaci funkcji kontroli równomiernego podświetlania oraz trybu optymalnego wyświetlania obrazu 

Monitor dla specjalisty w dziedzinie grafiki powinien też posiadać różne ponadnormatywne udogodnienia. Mowa tutaj zwłaszcza o stabilizacji jasności, złączu USB (do podłączenia urządzeń zewnętrznych) czy ergonomicznej stopce z regulacją odchylenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dziewiętnaście =