Przekaźnik to niezwykle często wykorzystywany element elektroniczny, którego głównym zadaniem jest łączenie lub rozłączanie obwodu elektrycznego. Rozróżnia się trzy rodzaje przekaźników – zwierny, rozwierny i przełączeniowy. Elementy tego typu mają niezwykle szerokie zastosowanie, między innymi w przemyśle motoryzacyjnym. Co warto o nich wiedzieć?

Podstawowe informacje o budowie przekaźników

Rozpoczynając naukę elektryki i elektroniki, warto poznać nie tylko zasadę działania poszczególnych elementów, ale również ich budowę. W przypadku przekaźników elektromechanicznych mamy do czynienia z dwoma częściami. 

  • Pierwszą z nich jest przełącznik elektryczny, który jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialny za sekcję przełączania. Warto również wiedzieć, że ten element jest bezpośrednio podłączony do napięcia.
  • Druga część to przełącznik elektromagnetyczny. Jego głównym zadaniem jest sterowanie przełączaniem.

W budowie przekaźnika rozróżniamy także obudowę zabezpieczającą przed pyłem i brudem, styki, wyprowadzenia styków, a także styki wyprowadzenia cewki. W sklepie AVT  na https://sklep.avt.pl/category/przekazniki można znaleźć szeroki wybór przekaźników, cechujących się różną konfiguracją styków, napięciem cewki i obciążeniem styków. Dostępne są przekaźniki samochodowe, sygnałowe, kontaktronowe oraz miniaturowe. Szybka wysyłka i bezpieczna dostawa sprawiają, że nasz sklep z elektroniką cieszy się dużą popularnością zarówno wśród profesjonalistów, jak i hobbystów oraz miłośników elektryki i elektroniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − trzy =