Pielgrzymka to ważne wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina. Niezależnie czy piesza, autokarowa, czy też rowerowa – ważne, że przyświeca mu jeden cel, by dotrzeć na zaplanowane miejsce. Jest nim zazwyczaj miejsce kultu religijnego. Nieważne czy grupa naszych współtowarzyszy jest nam znana, czy dopiero podczas pielgrzymki będzie nam dane się poznać, warto jest dołożyć starań, aby atmosfera była przyjazna. Aby tak było, można zabrać ze sobą kilka przydatnych rzeczy, przyjrzyjmy się jakich.

Jak jedna rodzina

Czymś, co scala grupę, jest jakiś wspólny element. Ciekawie to wygląda, gdy wszyscy pielgrzymujący są w takich samych koszulkach religijnych, czy mają chustki w określonym kolorze. Rośnie w ten sposób nasze poczucie wspólnoty, przez co czujemy wzajemną sympatię i odpowiedzialność. Tym samym czas spędzony wśród naszych towarzyszy, staje się czymś przyjemnym, a przemierzone kilometry tylko zbliżają nas do siebie. Wspólne pielgrzymowanie może być początkiem ciekawych znajomości, które przetrwają lata.

Ważnym punktem każdej pielgrzymki są wspólne modlitwy i śpiew. Aby móc w pełni w tym uczestniczyć, warto mieć ze sobą modlitewnik, w którym znajdziemy wszystkie potrzebne modlitwy. Podczas śpiewania piosenek religijnych dobrze, gdy znamy tekst, więc wskazane jest zaopatrzenie się w śpiewnik – nie zajmie on dużo miejsca w plecaku, a na pewno się przyda. Dobrym pomysłem jest też zabranie ze sobą różańca, który zdecydowanie niejednokrotnie będzie potrzebny w trakcie wędrówki. We wszystkie niezbędne rzeczy zaopatrzymy się w dewocjonaliach, czyli w sklepach z pamiątkami religijnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 2 =