Dla domu i ogrodu

Płytki do łazienki – jak wybrać prawidłowe?

Płytki do łazienki – jak wybrać prawidłowe?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiednich płytek do łazienki może być trudnym zadaniem. Będziesz ich używać codziennie, czasami wiele razy dziennie, więc muszą wyglądać dobrze i trwać. Płytki są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i materiałach. Niektóre są bardziej odpowiednie do łazienek niż inne. Oto kilka wskazówek dotyczących wyboru płytek ściennych do łazienki i płytek podłogowych.

Płytki ścienne do łazienki są w różnych kształtach i rozmiarach, ale jest kilka podstawowych zasad, które należy przestrzegać przy ich wyborze:

Upewnij się, że płytki pasują do kształtu Twojej łazienki 

Jeśli Twoja ściana jest zakrzywiona, wybierz fale lub inne zakrzywione wzory, jeśli jest prosta to wybierz proste wzory (ale nie idź zbyt gładko!). Jeśli masz duże okno to użyj większych płytek, aby je maksymalnie wykorzystać; jeśli masz małe okna to wybierz mniejsze, aby nie zdominowały zbytnio Twojego pomieszczenia.

Wybierz płytki, które uzupełniają się nawzajem 

Przy wyborze dwóch lub więcej różnych wzorów płytek upewnij się, że uzupełniają się one nawzajem, a nie zderzają! Na przykład, jeśli masz zwykłe białe ściany i chcesz dodać kolor do swojej podłogi, zdecyduj się na ciemniejsze kolory podłogi, takie jak czarny lub ciemnoszary, zamiast jasnych kolorów, takich jak czerwony lub niebieski, które mogą wyglądać nie na miejscu przeciwko białym ścianom.

Jeśli interesują Cię tanie płytki Warszawa, jest miastem, w którym uda Ci się zrealizować Twój cel bez problemu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*