Język polski należy do jednych z najtrudniejszych języków na świecie. Ponad 45 milionów osób na świecie posługuje się językiem polskim, z czego ok. 38 milionów mieszka w Polsce. Coraz więcej osób wybiera polski jako język obcy. Ilość zasad gramatycznych i fleksyjnych może przyprawić niejednego o ból głowy, ale po opanowaniu podstawowych zasad języka polskiego staje się on o wiele bardziej interesujący!

Nie lada wyzwanie

Prowadzenie lekcji w języku polskim dla osób, które nigdy nie miały styczności z tym językiem może wydawać się niemożliwa do zrealizowania. Należy nadać im nietypowy charakter i przebieg, który zachęci amatorów polszczyzny do nauki. Najlepszym wyborem będzie uczestnictwo chętnego na lekcjach indywidualnych polskiego dla obcokrajowców w szkole językowej, zajmująca się nauką języka od podstaw. Na https://klubdialogu.pl/pl/ można znaleźć przykładową ofertę.

Tylko systematyczna i sumienna nauka wyda owoc swojej pracy. Indywidualna nauka języka pod okiem doświadczonego nauczyciela będzie o wiele skuteczniejsza dla osoby, która nigdy nie miała styczności z polszczyzną. Nauczyciel komponuje zajęcia zależnie od potrzeb ucznia oraz dostosowuje poziom i tempo nauki. Zajęcia z korepetytorem będą korzystniejsze w przypadku osób mających trudności z koncentracją. Podczas zajęć grupowych występuje nadmierna ilość bodźców rozpraszających uczestników. Zajęcia we dwójkę pozwalają na skupienie się na treści zajęć, dzięki czemu nauka jest bardziej efektywna. 

Zajęcia indywidualne dają możliwość rozplanowania zajęć według grafiku ucznia. Jest to udogodnienie, które jest niemożliwe dla zajęć prowadzonych w grupach. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − 15 =