Prezenty dla najmłodszych warto wybierać z rozwagą. Maluchy, znane ze swojej szczerości, na pewno nie omieszkają nas poinformować, jeśli prezent im się nie spodoba. Jak więc wybrać idealny prezent? Poniżej prezentujemy kilka zasad, których bezwzględnie powinniśmy się trzymać.

Zastanów się nad okazją

W pierwszej kolejności powinniśmy przemyśleć, na jaką okazję jest prezent. Jeśli jest to na przykład chrzest, nasza wolność wyboru jest nieco ograniczona. Kupno gry komputerowej albo tableta dla dziecka z rodziny bardzo religijnej to duże faux pas. Dlatego w takim przypadku warto trzymać się konwencji i kupić coś związanego z okazją, na przykład biblię w wersji dla dzieci lub medalik. Jeżeli okazja nie stawia nam, żadnych ograniczeń, możemy sobie pozwolić na większy luz w wyborze.

Zapytaj dziecka co chce

Nie wszyscy lubią niespodzianki, a my, chociaż bardzo byśmy chcieli, nie zawsze możemy nadążyć za zmieniającymi się modami wśród maluchów. Dlatego najbezpieczniej będzie po prostu zapytać. W przypadku większych okazji, jak na przykład urodziny, dziecko może stworzyć całą listę prezentów, a zaproszeni goście, w zależności od możliwości, będą mogli wybrać co kupić dla małego jubilata.

Prezent ma cieszyć dziecko

Czasami rodzice i bliscy ulegają złudzeniu, ze oni najlepiej wiedzą co ucieszy ich dziecko i … wybierają to, czym sami chętnie by się pobawili lub czego brakowało w ich własnym dzieciństwie. Nie wolno zapomnieć, że dziecko jest zupełnie inną osobą, a wykorzystywanie go do leczenia swoich kompleksów z przeszłości jest zwyczajnie nie fair. Dlatego zawsze należy wybierać to, co jest atrakcyjne dla samego dziecko, nawet jeśli my sami tego nie rozumiemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + osiem =