Nowoczesne salony powinny cechować się minimalizmem oraz prostotą. Oznacza to ograniczoną liczbę mebli oraz dekoracyjnych dodatków. Przestrzeganie tych zasad może znacznie utrudnić nam wyposażenie takiego wnętrza. Najważniejsze jest wybranie odpowiednich mebli salonowych. W tym celu najlepiej zdecydować się na meble wielofunkcyjne. Pełnia one liczne role ez zajmowania zbyt dużej powierzchni.

Natomiast ich wygląd zależy jedynie od naszych preferencji. Z uwagi na ilość różnych mebli dostępnych na rynku, skompletowanie zestawu do salonu może zająć nam dużo czasu. Warto posłużyć się informacjami znajdującymi się w poniższym rankingu. Przedstawia on takie meble salonowe, bez których się nie obejdziemy w nowoczesnym mieszkaniu.

Centralny element salonu — sofa

Do wyboru sofy musi podejść z odpowiednią rozwagą i wziąć pod uwagę różne czynnik. Jednym z nich są rozmiary naszego salonu oraz jego układ. Chodzi mianowicie o to, gdzie znajdują się okna, a gdzie wejście do pokoju. Położenie telewizora również może być istotne dla niektórych. Wszystkie te informacje zadecydują o tym, jaki kształt oraz wymiary powinna mieć wybrana przez nas sofa. Duże znaczenie mają też nasze oczekiwania wobec tego mebla.

Dotyczy to przede wszystkim tego, czy będzie ona modelem rozkładanym. Istotne jest również to, jak często będziemy ją rozkładać. Dobrym dodatkiem jest specjalny pojemnik na pościel. Jeżeli zamierzamy używać naszej sofy do spania, to musimy zadbać o jej szerokość. Tego typu meble niestety nie zawsze wyglądają równie dobrze co modele bez takiej funkcji. Sami musimy zdecydować, co jest dla nas ważniejsze.

Jeżeli chodzi o kwestie estetyczne, to kluczową rolę odgrywają kolor i faktura tkanin, która pokryto dany mebel. Kolorystyka zależy raczej od naszych upodobań, które ukształtowały się pod wpływem otoczenia. Do popularnych barw należą różne odcienie granatu, szarość, beże oraz kolory ziemi. Osoby pragnące oryginalne wystroju wnętrza coraz częściej decydują się na sofy w odcieniach czerwieni lub kolorach musztardowych. Rośnie popularność wszelkiego rodzaju wzornictwa geometrycznego lub florystycznego. Ponieważ sofy są meblami do siadania, istotna pozostaje faktura materiału służącego za jej pokrycie.

Z jednej strony tkanina ta powinna się ładnie prezentować. Jednocześnie musi być miła w dotyku i nie może być chropowata. Oprócz tego ważna jest jej odporność na zabrudzenia oraz ewentualne zniszczenia przez zwierzęta. Tutaj wyjątkowo dobrze sprawdzają się tkaniny charakteryzujące się gęstym i drobnym splotem. Większa gramatura najczęściej przekłada się na dłuższą trwałość materiału. Są one również łatwiejsze do regularnego czyszczenia, co może być koniecznością w przypadku posiadania dzieci. Skóra ekologiczna lub naturalna jest wtedy dobrym pomysłem. Oczywiście te materiały mają swoje wady — nie pasują do sof rozkładanych, gdyż słabo przepuszczają powietrze.

Ciekawy dodatek do nowoczesnego salonu — pufa

Jest to wyjątkowo wielofunkcyjny mebel, który może posłużyć zarówno jako akcent dekoracyjny, jak i pełnoprawne siedzisko. Wszystko zależy od tego, jaki wybierzemy model. Do najbardziej klasycznych służą takie z nóżkami. Często używane w charakterze podnóżka dopasowanego do kanapy lub fotela. Duże wybór w zakresie kolorystycznych sprawiają, że łatwo znajdziemy produkt pasujący do naszego salonu. Dla osób zainteresowanych dodatkowym miejscem na przechowywanie rzeczy przeznaczona jest pufa ze wbudowanym schowkiem w swojej podstawie. Można również spotkać modele pozbawione nóżek składające się z grubego siedziska z niską podstawą.

Jeżeli ktoś sądzi, że pufa nadaje się wyłącznie do użytku jednoosobowego, to jest w błędzie. Producenci oferują również bardzo duże modele, które są w stanie pomieścić nawet kilka osób. Najczęściej możemy je spotkać w nowoczesnych kawiarniach lub centrach handlowych. Zakup takiego mebla jest oczywiście opcją jedynie dla właścicieli dużych mieszkań. Nieco mniejszą alternatywą jest tak zwana pufa XXL, która rozmiarami przypomina tradycyjny fotel. Jest jednak od niego o wiele wygodniejsza i bezproblemowo dopasuje się do kształtu naszego ciała. Wynika to z jej konstrukcji upodobniającej ją do ogromnej poduszki do leżenia.

To właśnie pufy typu worek coraz częściej są wybierane jako element wyposażenia salonu. Niestety, jeśli chcemy, aby zachowały one swoje przydatne właściwości, musimy o nie właściwie zadbać. W miarę jak z nich korzystamy, stopniowo zaczną tracić swoją sprężystość oraz atrakcyjny wygląd. Istnieje jednak stosunkowo prosty sposób, aby temu zaradzić. Wystarczy regularnie wymieniać specjalny granulat stanowiący wypełnienie naszej pufy.

To właśnie on sprawia, że pufa jest miękką i sprężysta. Najczęściej używa się styropianu z uwagi na jego bezpieczny charakter oraz niezwykłą lekkość. Dostępny jest w formie drobnych kulek o rozmiarach sięgających maksymalnie 8 mm. Dodatkowe wypełnienie można kupić jednocześnie z wybraną przez nas pufą. Ewentualnie możemy zamówić zestaw uzupełniający np. na https://pufy.pl/wypelnienie-do-puf/78-120204-granulat.html, dopiero gdy odczujemy na własnej skórze różnicę w meblu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 5 =