Osoby zmagające się na co dzień z niedoskonałościami skóry twarzy i jej słabą kondycją powinny koniecznie sięgnąć po nowoczesny masażer. Większość dostępnych na rynku modeli nie kosztuje zbyt wiele, ale ich codzienne stosowanie w zbawienny sposób wpływa na cerę. Przede wszystkim poprawia krążenie krwi i dotlenienie, ułatwia eliminowanie szkodliwych substancji oraz wyraźnie spłyca istniejące już zmarszczki (wygładza powierzchnię). Efektem jest znaczne spowolnienie procesu starzenia.

Do wyboru, do koloru

Obecnie najbardziej popularny jest masażer do twarzy obrotowy występujący w dwóch wersjach – jako model ręczny i wibracyjny. Ten pierwszy jest wyposażony w specjalne kuleczki lub rolki (miedziane, jadeitowe itp.), które pod wpływem ruchu ręki wałkują się, uciskając oraz masując powierzchnię skóry. Z kolei wibracyjny jest zasilany elektrycznie, dzięki czemu cały proces odbywa się w komfortowych warunkach i bez nadmiernego wysiłku.

Dużym powodzeniem cieszy się ponadto masażer w formie kamienia Gua Sha, posiadający kształt płaskiej płytki. Jego główna zaleta polega na tym, że umożliwia uzyskanie sporego nacisku na tkanki twarzy, co skutkuje wyjątkowo mocnym pobudzeniem odprowadzania limfy. W sklepach znajdziemy jeszcze bez problemu modele ze szczoteczką (dodatkowo oczyszczają skórę), z igłami, ultradźwiękowe, fotonowe (emitują światło) czy wielofunkcyjne. Większość wymienionych urządzeń oferuje funkcję ustawienia pożądanej prędkości, a także siły nacisku. Wybór konkretnego rozwiązania zależy w dużej mierze od indywidualnych potrzeb naszej cery oraz rezultatów, jakie pragniemy osiągnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 5 =