Rolety stanowią element wyposażenia niemal każdego współczesnego domu. W sprzedaży dostępne są zarówno modele zewnętrzne, jak i te montowane wewnątrz pomieszczeń. Jedne i drugie mają swoje zalety i wady, a wybór konkretnego rozwiązania uzależniony jest od preferencji użytkowników.

Efektowne i funkcjonalne wewnętrzne osłony okienne

Jeśli chodzi rolety wewnętrzne, poza osłanianiem okien pełnią również funkcję dekoracyjną. W tej grupie produktów znaleźć można wiele interesujących modeli wykorzystywanych podczas aranżacji wnętrz. Największą popularnością cieszą się osłony kasetowe, które charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Dzięki zastosowaniu prowadnic i prostego mechanizmu, zwijanie i rozwijanie osłon nie nastręcza żadnych trudności. Duża ilość dostępnych materiałów osłaniających okna pozwala na tworzenie interesujących i oryginalnych aranżacji. W ostatnim czasie coraz chętniej wybierane przez klientów są również rolety dzień noc. Zbudowane są z dwóch materiałów ułożonych poziomo w naprzemienne pasy. Jeden z materiałów jest transparentny, a drugi nie przepuszcza światła. Poprzez nakładanie pasów na siebie użytkownik może regulować poziom zaciemnienia. Tego rodzaju produkty znaleźć można m.in. na stronie http://www.erka-systemy.pl.

Rolety zewnętrzne i ich właściwości

Ciekawym rozwiązaniem są również rolety zewnętrzne, które nie tylko chronią przed słońcem, ale również zabezpieczają wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem się latem i wychładzaniem zimą. Tradycyjne osłony okienne mogą być montowane na elewacji, dlatego na ich zakup i założenie można zdecydować się w każdej chwili. Profesjonalni sprzedawcy w swej ofercie mają także rolety nadstawne, które mocuje się do ramy okna. Tego rodzaju produkty mogą być wykorzystywane wyłącznie na etapie stawiania konstrukcji lub modernizowania stolarki okiennej i drzwiowej. Wysokiej jakości rolety zewnętrzne poza tym, że wyglądają estetycznie, dodatkowo chronią wnętrze budynku przed nadmiernym hałasem i poprawiają bezpieczeństwo domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × dwa =