Kiedy wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dobrze jest odpowiednio wcześnie przygotować się na ich nadejście. Jeśli chcemy dobrze je wspominać, nie mając po nich pamiątki w formie problemów ze zdrowiem, powinniśmy wybrać się na małe zakupy. Jakie rzeczy przydadzą się nam najbardziej sprawiając, że będziemy wyglądać świetnie, a jednocześnie zapewnimy właściwą ochronę organizmowi?

Chrońmy oczy przed słońcem

Latem nie unikamy słońca. Przeciwnie, z radością wystawiamy się na jego działanie, czując, że promienie słoneczne nie tylko nas ogrzewają, ale również poprawiają nam samopoczucie. Nawet w trakcie najlepszej zabawy nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że są one niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na ich szkodliwe działanie narażone są także nasze oczy. Damskie okulary przeciwsłoneczne powinny więc być nie tylko modne i dobrze dopasowane, ale i wyposażone w filtry sprawiające, że szkody wywołane przez promieniowanie będą ograniczone do minimum.

Chłodna głowa w środku lata

O ile zakup okularów przeciwsłonecznych wydaje się dziś czymś oczywistym tak dla pań, jak i dla panów, o tyle ochrona głowy podczas upału ciągle jeszcze jest lekceważona. A przecież konsekwencje zaniedbań w tym zakresie mogą być bardzo poważne, a udar słoneczny może zaatakować nas nieoczekiwanie. Pamiętając o okularach przeciwsłonecznych dla mężczyzn, nie wolno więc zapominać o czapce z daszkiem stanowiącej idealny komplet wraz z nimi. Panie z kolei mogą pomyśleć zarówno o eleganckich kapeluszach z rondem, jak i o coraz modniejszych kolorowych chustach. Te tylko doskonale chronią przed słońcem, ale również nawiązują do modnego ostatnio stylu etno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem − 4 =