Kiedy wakacje zbliżają się wielkimi krokami, dobrze jest odpowiednio wcześnie przygotować się na ich nadejście. Jeśli chcemy dobrze je wspominać, nie mając po nich pamiątki w formie problemów ze zdrowiem, powinniśmy wybrać się na małe zakupy. Jakie rzeczy przydadzą się nam najbardziej sprawiając, że będziemy wyglądać świetnie, a jednocześnie zapewnimy właściwą ochronę organizmowi?

Chrońmy oczy przed słońcem

Latem nie unikamy słońca. Przeciwnie, z radością wystawiamy się na jego działanie, czując, że promienie słoneczne nie tylko nas ogrzewają, ale również poprawiają nam samopoczucie. Nawet w trakcie najlepszej zabawy nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że są one niebezpieczne dla naszego zdrowia. Na ich szkodliwe działanie narażone są także nasze oczy. Damskie okulary przeciwsłoneczne powinny więc być nie tylko modne i dobrze dopasowane, ale i wyposażone w filtry sprawiające, że szkody wywołane przez promieniowanie będą ograniczone do minimum.

Chłodna głowa w środku lata

O ile zakup okularów przeciwsłonecznych wydaje się dziś czymś oczywistym tak dla pań, jak i dla panów, o tyle ochrona głowy podczas upału ciągle jeszcze jest lekceważona. A przecież konsekwencje zaniedbań w tym zakresie mogą być bardzo poważne, a udar słoneczny może zaatakować nas nieoczekiwanie. Pamiętając o okularach przeciwsłonecznych dla mężczyzn, nie wolno więc zapominać o czapce z daszkiem stanowiącej idealny komplet wraz z nimi. Panie z kolei mogą pomyśleć zarówno o eleganckich kapeluszach z rondem, jak i o coraz modniejszych kolorowych chustach. Te tylko doskonale chronią przed słońcem, ale również nawiązują do modnego ostatnio stylu etno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć − cztery =