Zakupy często dokonywane są pod wpływem emocji. Trudno natomiast o uczucia silniejsze niż te związane z sentymentem do minionych czasów, młodości, optymizmu czy pierwszej miłości. Popularność starych płyt to następstwo między innymi tęsknoty za dawnymi latami, z którymi kojarzą się te krążki. Jednak nie tylko nostalgia przekłada się na to zwiększone zainteresowanie konsumentów.

Inwestowanie w płyty

Nie wszystkie płyty winylowe mają wymierną wartość finansową. Niektóre kupowane są przez fanów konkretnych wykonawców czy trendów muzycznych, którzy chcą delektować się czystym dźwiękiem płynącym z gramofonu. Nie brakuje też osób doceniających aspekt artystyczny starych krążków, na przykład oprawę graficzną na ich opakowaniach. Istnieje jednak spora grupa naprawdę cennych winylów.

To płyty rzadkie, często wydania premierowe lub opatrzone autografem artysty. Z całą pewnością można je potraktować jako dobrą inwestycję, ponieważ ich cena w przyszłości może jeszcze wzrosnąć. O innych zaletach winyli można przeczytać na https://music-space.pl/pl/blog/Dlaczego-plyty-winylowe/3.

Nieco trudniej trafić na tak wartościowe płyty cd muzyka używane. Te krążki są z reguły nowsze i łatwiej dostępne. Na ogół kupuje się je do samochodu czy domowego odtwarzacza. Przedstawicieli starszych pokoleń trudno przekonać do plików cyfrowych, oni po prostu wolą kontakt z rzeczami materialnymi. Co ciekawe, niektórzy potrafią przekonać do płyt także swoje dzieci czy wnuki. Raz na jakiś czas także im przyda się kontakt z historią muzyki, niekoniecznie w wirtualnym wydaniu rodem z serwisu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + jedenaście =