Nie każdy ma to szczęście, by mieszkać w domu z ogrodem, czy chociaż posiadać większy taras. Jednak coraz częściej nawet w dużych miastach, deweloperzy budujący nowe osiedla, na których parterowe mieszkania wyposażone są w choćby niewielki ogródek. Warto zadbać o jego aranżację.

Na co zwrócić uwagę przy urządzaniu ogrodu i tarasu?

Niezależnie od rozmiarów twojego ogródka czy tarasu, powinno to być miłe, przytulne miejsce przeznaczone na relaks, grilla czy spotkania z przyjaciółmi. Nieodłącznym elementem wystroju takiego kącika, powinny być żywe rośliny. Ich wybór jest w dużej mierze uzależniony od samego miejsca – inne sadzonki wybierzemy na stanowiska mocno nasłonecznione, inne jeśli w naszym ogródku panuje cień.

Warto się również zastanowić, ile czasu będziesz w stanie poświęcać na pielęgnację kwiatów i krzewów. Jeśli niewiele, lepiej wybrać wytrzymałe, wieloletnie rośliny, które nie mają dużych wymagań. Oprócz zieleni, jeśli chcemy spędzać czas na tarasie czy w ogrodzie, konieczne będzie zaaranżowanie miejsca, gdzie można będzie wygodnie usiąść. Najlepiej sprawdzi się stolik i kilka krzeseł. Taki zestaw ma w swojej ofercie każdy producent mebli ogrodowych.

Jeśli jednak dysponujesz większą ilością miejsca, warto dodatkowo rozejrzeć się za szeroką ławką, huśtawką ogrodową czy leżakami.Urządzanie własnego ogródka, a także balkonu czy tarasu może być wielką frajdą. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie w tych tematach, a marzy ci się miłe, komfortowe miejsce na świeżym powietrzu, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów.

Tekst przygotowany we współpracy z eDomator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =