Zdrowie i dieta

Technika wykonania terapii z użyciem pola magnetycznego – jak wygląda zabieg?

Technika wykonania terapii z użyciem pola magnetycznego – jak wygląda zabieg?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Terapia z użyciem pola magnetycznego to zabieg fizjoterapeutyczny, który może być elementem rehabilitacji. Wykorzystywany w leczeniu wielu schorzeń kości, stawów czy skóry, może przynieść doskonałe efekty. Jak wygląda taki zabieg i na czym dokładnie polega? Tego dowiesz się z naszego poniższego artykułu.

Magnetoterapia – na czym polega zabieg?

Magnetoterapia jest techniką wykorzystywaną przez wielu rehabilitantów, która ma na celu wspieranie prawidłowego działania tkanek. Opiera się ona na przekonaniu, że pole magnetyczne ma zdolność przenikania przez ludzkie ciało i docierania do każdej komórki w organizmie. Przyśpiesza wytwarzanie blizny kostnej, rozwój tkanki łącznej, ma także działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe.

Przed przystąpieniem do zabiegu magnetoterapii należy wyjąć wszystkie metalowe przedmioty, takie jak np. pasek czy biżuteria i wyłączyć telefon. Nie można mieć także protezy zębowej. Zabieg wykonywany jest przez ubranie. Ta część ciała, która wymaga leczenia, umieszczana jest w specjalnej cewce. W tym czasie pacjent może przyjąć pozycję leżącą lub siedzącą. Podczas tego procesu pacjentowi podawane są impulsy o różnej częstotliwości i natężeniu, które są dobierane do indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju schorzenia. Cały zabieg trwa od 10 do 30 minut. Aby kuracja przyniosła spodziewane efekty, należy odbyć ich około 10. Kurację można przeprowadzić także w domu, za pomocą profesjonalnego sprzętu, który zamówić można na m.in. stronie https://teslomag.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*