Zakup odpowiednich ubranek jest jedną z ważniejszych rzeczy jeśli mowa o dbanie o komfort oraz zdrowie dziecka. W tym przypadku ważna jest nie tylko estetyka oraz kolorystyka stroju, ale także rodzaj materiału z którego ubranie zostało wykonane. Powinno ono być przede wszystkim wykonane z naturalnych materiałów, tak aby nie podrażniało delikatnej skóry dziecka. Dobrze jeśli pozwala odprowadzać pot oraz nagromadzone ciepło, a jednocześnie zapewnia odpowiednią regulację cieplną i chroni przed nadmiernym ochłodzeniem i przegrzaniem organizmu.

Czym kierować się podczas zakupu ubranek dziecięcych?

Bezpieczeństwo w tym przypadku stanowi kluczową rolę. Większość ubranek oraz materiałów z których są one wykonane musi posiadać odpowiednie atesty zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży. Ubranka takie powinny otrzymywać odpowiednie rekomendacje oraz spełniać restrykcyjne normy. Przy zakupie powinno zwracać się uwagę nie tylko na cenę. Ważne są także inne czynniki takie jak:

-materiał z którego strój został wykonany. Dobrze jeśli jest to naturalna tkanina taka jak len czy bawełna. Dużą popularnością cieszą się ubranka z bawełny organicznej. Bawełna do ich wyrobu jest uprawiana na ekologicznych plantacjach, bez używania środków chemicznych oraz szkodliwych nawozów do wzrostu rośliny. Czyste włókna takiej bawełny są materiałem ekologicznym w pełni zdrowym i bezpiecznym dla dziecka już od pierwszych dni jego życia.

-wykończenie ubranka. Warto postawić na ubrania bez niebezpiecznych dla dziecka elementów oraz naszywek którymi może się skaleczyć. Należy zwrócić uwagę czy zamki oraz zatrzaski są solidnie i dokładnie wykończone.

– szybkość i łatwość zdejmowania oraz ubierania. Ubranka, które łatwo założyć i zdjąć sprawdzą się szczególnie u niemowląt podczas konieczności zmiany pieluszki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − siedem =