Jeżeli mamy do dyspozycji dłuższy urlop możemy pokusić się o szereg różnych możliwości wypoczynku. Jedną z najbardziej atrakcyjnych jest na pewno wolność, jaką daje podróżowanie kamperem. Nie musimy martwić się o to, czy w miejscu docelowym znajdziemy odpowiednie miejsce noclegowe. Możemy wozić cały dom ze sobą. Jednak zakup pełnoprawnego kampera jest dość kosztowny. Tańszą alternatywą jest wynajem przyczepy kempingowej.

Jak przygotować się do podróży z przyczepą?

Gdy udajemy się w dalszą podróż i chcemy być samowystarczalni, ważne jest odpowiednie wyposażenie przyczepy. Są pewne uniwersalne przedmioty, o których nie można zapomnieć, niezależnie od tego czy jedziemy do Hiszpanii, Finlandii, czy stawiamy na zwiedzanie Polski. Kamper w trakcie podróży pełni funkcję naszego domu. Powinniśmy więc mieć na wyposażeniu podstawowe domowe akcesoria. Na pewno nie obejdziemy się bez kuchenki do gotowania, przynajmniej jednego garnka, a także zestawu sztućców. Przydatna może być także deska do krojenia oraz talerze. Istotne są również przybory toaletowe. Ręczniki, mydło, szampon oraz oczywiście papier toaletowy. Niezbędna może się okazać również szczoteczka i pasta do zębów. Kiedy już się wykąpiemy i przychodzi pora na pójście spać, nieodzowna będzie kołdra lub koc, poduszki i prześcieradło. Aby móc korzystać z pogody i mieć możliwość spożywania posiłków na zewnątrz należy pamiętać o składanym stoliku i krzesełkach.

Te wszystkie wymienione wyżej przedmioty mogą wydawać się oczywiste. Jednak w ferworze wyjazdu można zapomnieć nawet o najbardziej podstawowych rzeczach. Dlatego zawsze warto sporządzić listę i na niej opierać proces pakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − trzynaście =