Na problemy z kręgosłupem ma wpływ wiele czynników. Ból może powodować przeciążenie, zbyt długie przebywanie w niewygodnej pozycji czy, w przypadku kobiet, chodzenie w butach na obcasie.

Jak radzić sobie z bólem kręgosłupa?

W dzisiejszych czasach większość ludzi ma pracę siedzącą. Aby uniknąć bólów kręgosłupa, koniecznie należy wybrać odpowiednio wyprofilowane na krzesło, na którym spędzamy większą część dnia, a w trakcie przerw warto wykonywać ćwiczenia. Istotny jest także wybór odpowiedniej poduszki. Właściwie dobrana zniweluje ból w odcinku szyjnym. Należy też pamiętać o zwiększeniu ilości ruchu w ciągu dnia, np. zacząć uczęszczać na basen.

Wciąż boli? Udaj się do specjalisty!

Jeżeli mimo wprowadzenia w życie powyższych porad wciąż odczuwasz ból w kręgosłupie, należy udać się do specjalisty. Warto zdecydować się nie tylko na masaż, który przyniesie ulgę. Dobrze jest udać się do lekarza, od którego dowiemy się, czy z naszymi plecami nie dzieje się coś złego. Na stronie https://body-work.com.pl można znaleźć wiele przydatnych informacji odnośnie do fizjoterapii, a także dietetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + osiemnaście =