Łatwo jest odpisać zatrudnienie personelu IT jako koszt prowadzenia działalności gospodarczej. W końcu każda firma może zatrudnić konsultanta IT lub sprzedawcę, aby obsłużyć swoje potrzeby technologiczne. Istnieje jednak kilka powodów, dla których warto rozważyć zatrudnienie własnego, pełnoetatowego personelu IT, zamiast wynajmować ludzi w formie body leasing IT daje wiele możliwości zatrudniania..

Dlaczego warto mieć swój dział IT?

  • Będziesz w stanie kontrolować jakość swojej technologii. Kiedy zatrudniasz firmę zewnętrzną, może ona nie mieć takiego samego interesu w sukcesie firmy jak Twoi pracownicy. Mogą również nie mieć dostępu do tych samych zasobów, co Ty, takich jak dane i informacje o klientach.
  • Będziesz mógł zachować większą kontrolę nad wrażliwymi danymi. Twoi dostawcy prawdopodobnie będą mieli dostęp do niektórych obszarów sieci i danych, których nie chcesz, aby widzieli lub obsługiwali bezpośrednio. Ponadto, nie będą mieli dostępu do wewnętrznych systemów komunikacji, takich jak poczta elektroniczna i czaty, gdzie wrażliwe informacje mogą być dzielone między pracownikami i działami.
  • Możesz uniknąć uzależnienia od dostawcy, posiadając wewnętrznych ekspertów, którzy rozumieją oprogramowanie i systemy sprzętowe na tyle dobrze, aby naprawić problemy, jeśli pojawią się problemy z usługami lub produktami innych firm. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na zatrudnienie własnego personelu technicznego, rozważ zatrudnienie konsultanta, który specjalizuje się w rodzaju technologii, której używasz. Konsultanci ci będą mogli pomóc w konfiguracji i utrzymaniu systemów. Jednakże, jeśli masz wystarczająco dużo pieniędzy, najlepiej jest zatrudnić wewnętrznego eksperta, który może obsługiwać wszystkie potrzeby IT związane z bezpieczeństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 7 =