Life & Style

Z jakich materiałów tworzone są dobre szlafroki?

Z jakich materiałów tworzone są dobre szlafroki?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szlafrok to chętnie wybierany przez kobiety i mężczyzn strój domowy. Zakłada się go zazwyczaj na gołe ciało, piżamę bądź nocną koszulę. Powinien być przede wszystkim wystarczająco wygodny, w pełni funkcjonalny i niezwykle przyjemny w dotyku, bo gwarantuje wówczas wysoki komfort użytkowania. Dodajmy, że dobre szlafroki damskie i męskie wykonuje się z kilku materiałów o konkretnych właściwościach. 

Skóra musi oddychać 

Największą popularnością cieszą się szlafroki bawełniane, ponieważ jest to materiał naturalny, który w żaden sposób nie podrażnia skóry, a jednocześnie pozwala jej swobodnie oddychać. W zależności od poziomu gramatury efektywnie ogrzewa ciało albo stanowi wyłącznie dodatkową warstwę ubrania. Co istotne, tego rodzaju okrycia są dostępne na rynku w wersji klasycznej, eleganckiej oraz zmysłowej, więc każdy z pewnością znajdzie model odpowiadający w stu procentach swoim indywidualnych preferencjom. Godny polecenia jest również szlafrok wykonany z wiskozy i satyny.

Obie te tkaniny dają uczucie lekkiego schłodzenia, a przy tym znakomicie pochłaniają wilgoć i charakteryzują się atrakcyjnym połyskiem. Z tego względu są wprost idealnym wyborem na okres letni. Na uwagę zasługują ponadto szlafroki frotte i flanelowe. Te pierwsze wyróżniają się ponadprzeciętną grubością, dzięki czemu zapewniają maksymalne ciepło po wyjściu z wanny czy opuszczeniu łóżka w chłodny poranek. Drugie zaś gwarantują optymalną wygodę, gdyż są wyjątkowo miękkie i masywne, a na dodatek posiadają świetne właściwości termoizolacyjne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*