Korzyści podatkowe i finansowe

Leasing samochodów i urządzeń cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Przedsiębiorca korzystający z tej formy finansowania zyskuje przede wszystkim możliwość wrzucenia w koszty kolejnych rat leasingu. Raty te stają się dla niego kosztem uzyskania przychodu. Im wyższe koszty wykazuje firma, tym mniejsze ma dochody. To z kolei powoduje, że płaci niższy podatek dochodowy na rzecz państwa. Zamiast płacić wysokie podatki od osiąganych zysków, lepiej wydać te pieniądze na sprzęt lub samochód, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju firmy.

Przedsiębiorcy korzystający z leasingu są świadomi tego, że ta forma finansowania jest tańsza od kredytu gotówkowego. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się podmioty, które oferują leasing bez bik. Z rozwiązania tego korzystać mogą ci przedsiębiorcy, którzy mieli lub mają przejściowe problemy finansowe i ich historia w Biurze Informacji Kredytowej nie jest krystalicznie czysta.

Niewątpliwą zaletą leasingu jest także to, że przedsiębiorca nie musi dysponować ogromnym budżetem, by rozwijać własną firmę. Zazwyczaj do podpisania umowy na samochód lub sprzęt wystarczy kilkuprocentowy wkład własny. W przypadku kupowania za gotówkę trzeba jednorazowo zgromadzić i wydać dużą ilość pieniędzy, co nie zawsze jest łatwe. Leasingobiorca decydujący się na wzięcie samochodu w leasing, może dodatkowo decydować o tym, w jakiej firmie wykupiona zostanie polisa ubezpieczeniowa.

Dzięki temu zyskuje możliwość porównania poszczególnych ofert ubezpieczycieli i wyboru najkorzystniejszej opcji. Taka możliwość nie występuje np. w wynajmie długoterminowym. W związku z tym, że leasingodawca wymusza zakup pełnego pakietu ubezpieczeń, przedsiębiorca nie musi martwić się, gdy zostanie ono uszkodzone lub skradzione. Wszelkie szkody pokrywane są przez firmę ubezpieczeniową. Szczegółowe informacje na temat leasingu znajdują się na https://ajbfinance.pl/oferta/leasing/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − dwa =