Sprzęt rehabilitacyjny jest nieoceniony dla osób, które chcą odzyskać sprawność i polepszyć codzienne funkcjonowanie. Następuje to po różnego rodzaju operacjach, kontuzjach, czy urazach. Wciąż wzrasta długość życia ludzi, a również styl życia. Oba te elementy mają przełożenie na to, że coraz więcej osób wymaga rehabilitacji. Po zakończonym procesie leczenia, często okazuje się, że chorzy nie odzyskują pełni sprawności. Kolejnym krokiem w powrocie do zdrowia jest rehabilitacja w warunkach do domowych. Do jej przeprowadzenia potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Dzięki niemu możemy uzyskać bardzo dobre rezultaty.

Jakie są najbardziej przydatne elementy sprzętu rehabilitacyjnego do domowego użytku?

Piłeczka rehabilitacyjna
Zazwyczaj wykonana z miękkiego tworzywa, które jednocześnie jest bardzo trwałe. Piłeczki bardzo często występują z kolcami i świetnie nadają się do ćwiczeń dłoni oraz stóp. Te specjalne kolce lub inaczej wypustki, poprawiają ukrwienie oraz pobudzają receptory. Ćwiczenia wykorzystujące taką piłeczkę rehabilitacyjną redukują napięcie mięśni oraz odprężają.

Opaska neoprenowa lub stabilizator
Jest to idealna rzecz do wzmocnienia m.in. stawu kolanowego. Dzięki opasce neoprenowej zapewnimy stabilność rzepki oraz ochronimy i przyspieszmy leczenie kolana.

Taśma rehabilitacyjna
Trening wykorzystujący taśmę rehabilitacyjną to idealny sposób na wzmocnienie mięśni oraz poprawę ruchomości i elastyczności ciała.

Orbitrek
Jest to bardzo dobre urządzenie do wzmocnienia nóg oraz całego ciała. To bardzo dobry sposób na zwiększenie wydolności sercowo-naczyniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 4 =