Podstawową zasadą jest oczyszczanie twarzy z makijażu. Warto dokładnie zmyć jego pozostałości, używając wody i pianki, mleczka lub innych dostępnych środków. Liczy się przede wszystkim dokładność i systematyczność. Nawet największe zmęczenie nie powinno być wytłumaczeniem dla zaśnięcia w resztkami podkładu czy tuszu do rzęs. 

Nawilżanie to podstawa 

Substancje zawarte w dobrej jakości kosmetykach wygładzają, napinają i nawilżają skórę. Taki zastrzyk witamin i substancji aktywnych powinien znaleźć się na twarzy i szyi dwa razy w ciągu dnia. Wieczorem po wykonaniu dokładnego oczyszczenia, warto wybrać produkty głęboko nawilżające i regenerujące, o cięższej konsystencji, które będą mogły działać całą noc. To także dobry moment, aby zaaplikować krem pod oczy dobrany do wieku i kondycji naskórka. Do stosowania na dzień przeznaczone są lżejsze kremy oraz obowiązkowo filtr, który chroni przed szkodliwym działaniem promieni UVA i UVB. W ciągu dnia można także stosować mgiełkę poprawiającą nawilżenie skóry. Bardzo dobrze sprawdzają się produkty na bazie róży, nie niszczą one makijażu, a wręcz przeciwnie, nadają promienny wygląd. 

Dodatkowe zabiegi

Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji powinny być maseczki lub sera. Należy stosować je raz lub dwa w tygodniu, podobnie jak peelingi np. enzymatyczne. Uzupełnieniem wszystkich zabiegów kosmetycznych stosowanych w domu mogą być profesjonalne usługi świadczone w salonach, ale równie ważne i często zbyt mało doceniane jest nawilżanie od wewnątrz, czyli picie odpowiedniej ilości wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =