W dzisiejszych czasach emigracji w celach znalezienia pracy, nie tylko nasi rodacy wyjeżdżają w poszukiwaniu godnych zarobków. Mieszkańcy Europy Wschodniej i Azji, tj. Ukraińcy, Litwini czy Nepalczycy, również podejmują się wyjazdów. Część z nich dociera też do Polski i polskich firm. Dlaczego zatrudnienie pracowników zza wschodniej granicy opłaca się zarówno im, jak i pracodawcom? Dowiedz się, jakie korzyści oferuje przyjmowanie do pracy obcokrajowców. 

Korzyści dla pracowników ze Wschodu 

Zacznijmy najpierw od tego, co otrzymują cudzoziemcy w zamian za angaż w polskich przedsiębiorstwach. Odpowiedź jest prosta – dostają solidne stanowisko pracy oraz wypłatę w takiej wysokości, która przewyższa ich najśmielsze oczekiwania w przypadku zatrudnienia w ich ojczyźnie. Po powrocie do domu z polskimi złotówkami Ukraińcy mogą żyć u siebie na o wiele lepszym poziomie, zapewniając porządny start i wysoki poziom życia swoim rodzinom. Oprócz pewnych zarobków, obcokrajowcy mają okazję do rozwoju osobistego czy posiadają dostęp do lepszych warunków pracy.

Korzyści dla pracodawców z Polski

Z kolei polscy pracodawcy zatrudniający pracowników ze Wschodu zyskują pracowników bardzo pracowitych, często gorzej opłacanych niż swoich rodaków. Sprawdzają się oni zwłaszcza w zakresie przemysłu. Cudzoziemcy przydają się naszym przedsiębiorcom w branżach budowlanych, zakładach produkcyjnych i transportowych lub magazynach m.in. jako pracownicy fizyczni, operatorzy maszyn w fabrykach czy wózków widłowych. Dodatkowo, nawiązując współpracę z osobami zza granicy, właściciele firm mają szansę na rozprzestrzenianie wiedzy o swojej marce na rynku zagranicznym. Więcej informacji na temat ofert pracy dla obcokrajowców można znaleźć na stronie https://workafford.pl/praca-w-polsce/.

Jak widać, gwarantowanie miejsc pracy dla pracowników ze Wschodu opłaca się obydwu stronom, zarówno cudzoziemcom, jak i polskim pracodawcom. Ukraińcy i inni mieszkańcy Europy Wschodniej cieszą się dużym szacunkiem ze względu na ich zaangażowanie oraz dostosowanie się do zastanych warunków pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + czternaście =