Samochody ciężarowe HDS to innymi słowy pojazdy, wyposażone w hydrauliczny dźwig samochodowy. Możemy je spotkać na ulicach naszego kraju bardzo często, ponieważ są chętnie wykorzystywane przez wiele branż. Najszersze zastosowanie, samochody z HDSem, znalazły jednak w branży budowlanej, gdzie idealnie sprawdza się ich uniwersalność. Pozwalają bowiem na dowiezienie towaru w dowolne miejsce (nawet ciężko dostępne), a następnie rozładowanie go, przy użyciu nadbudówki z dźwigiem

Jakie znaczenie ma stosowanie HDS?

Pojazdy dostawcze z HDS to idealne połączenie, pozwalające na przewiezienie ciężkiego materiału w wyznaczone miejsce, a następnie sprawny rozładunek. Dzięki takiemu połączeniu, nie potrzebujemy osobno samochodu dostawczego i dźwigu. Oznacza to więc nie tylko oszczędność czasu, ale również znaczną oszczędność finansową.

W zależności od przewożonych materiałów, najchętniej wykorzystywane są pojazdy z dźwigami znajdującymi się za kabiną kierowcy. Mają one możliwość pracy zarówno w pionie, jak i poziomie. Dzięki temu mają duże pole manewru, co znacznie poprawia możliwości rozładunku.

Awarie i serwis

Działanie samochodów ciężarowych z dźwigiem, oparte jest na hydraulice siłowej. Systemy hydrauliki sprawdzają się w tym miejscu idealnie, ponieważ dają możliwość podnoszenia bardzo ciężkich ładunków. Niestety, z uwagi na ciężkie warunki pracy, stosunkowo często dochodzi do awarii. Są to najczęściej awarie pomp hydraulicznych, czy nieszczelne węże hydrauliczne wymagające nowego zakucia. Serwis HDS nie jest skomplikowany i zazwyczaj może być prowadzony nawet w miejscu awarii..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 4 =