Przed świętami Bożego Narodzenia dużo czasu spędzamy w kuchni, gotując wigilijne potrawy, piekąc ciasta i ciasteczka. Dlatego warto zadbać o to, by i w kuchni nie zabrakło dekoracji i ozdób, które wprowadzą wszystkich domowników w świąteczny nastrój. Nie musimy od razu stawiać kolejnej choinki, często wystarczy powiesić świeżo wyprane zasłony, wstawić do wazonu kilka gałązek ostrokrzewu, a w kącie blatu ustawić miseczkę z piernikami, by natychmiast odczuć różnicę.

Święta w kuchni – jak udekorować kuchnię na święta?

Kuchnia jest miejscem przede wszystkim użytkowym, potrzebne jest więc miejsce na blacie i przestrzeń dla kilku osób zajmujących się zupełnie innymi czynnościami. Z tego powodu nie możemy przesadzić ze stojącymi dekoracjami, bo będzie to po prostu niepraktyczne. Lepiej zdecydować się na wiszące ozdoby – łańcuchy, lampki czy zawieszki, które nie tak łatwo strącić łokciem podczas krzątania się po kuchni.

Dobrym pomysłem jest przystrojenie okien kuchennych, najczęściej nieco zapomnianych podczas świątecznych przygotowań, a przecież naturalne światło tylko podkreśli urok wszelkich dekoracji. W wielu sklepach znajdziemy świąteczne firanki do kuchni z motywami bożonarodzeniowymi, które wyglądają efektownie zarówno za dnia, jak i wieczorem, a karnisze możemy dodatkowo wykorzystać jako zaczep dla lampek ledowych czy bombek powieszonych na sznurkach o różnych długościach. Jeśli mamy wolny parapet, z którego na co dzień nie korzystamy, pięknie będzie się też prezentować kilka gałązek świerku wetkniętych do wazonu. Dzięki tym kilku prostym sztuczkom wspólne gotowanie czy poranna kawa przy stole kuchennym zamienią się w miłe, świąteczne rytuały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − siedem =