Cera trądzikowa jest problemem, który kiedyś dotyczył tylko młodzieży a dziś dotyczy także osób dorosłych. Jak sobie z nią poradzić? Jak o nią dbać?

Codzienna walka o wygląd

Podstawą pielęgnacji cery trądzikowej jest jest codzienne oczyszczanie. Możemy to robić za pomocą specjalnych żeli lub pianek do mycia twarzy. Następnie należy twarz przemyć tonikiem, by wyrównać ph skóry. Na tak oczyszczoną twarz można nałożyć krem. Jest wiele kremów do skóry trądzikowej. Jedne są bardziej, drugie mniej skuteczne. Warto jest pomyśleć o kremach aptecznych. Mają one w swoim składzie specjalne substancje, które zapobiegają namnażaniu się bakterii. Raz na tydzień warto jest wykonać peeling twarzy. Dzięki temu skóra będzie odżywiona i pozbędziemy się martwego naskórka. Maseczkę oczyszczającą powinno się nakładać raz na 2 tygodnie. Dzięki niej skutecznie oczyścimy twarz oraz sprawimy, że będzie ona lepiej wchłaniała preparaty antytrądzikowe.

Chcąc ukryć problemy ze skórą, można zrobić sobie lekki makijaż. Trzeba do tego używać specjalnych kosmetyków, które nie będą zatykały porów. Dzięki temu unikniemy stanów zapalnych skóry i powstawania nowych zmian trądzikowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie korektora oraz delikatnego podkładu, który ukryje wszystkie niedoskonałości skóry.
Cera trądzikowa jest cerą problematyczną. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy trzeba dobierać bardzo ostrożnie, gdyż w niektórych znajdują się substancje, które mogą powodować powstawanie nowych ognisk trądziku na twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 2 =