Maluszek ma urodziny, jaki prezent wybrać dla takiego małego jubilata? Wydaje się, że wybór jest ogromny. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu dla dzieci. Pluszaki wypełniają półki, pełno zabawek edukacyjnych, chodzików i jeździków. Problem właśnie polega na tej mnogości. Co zatem wybrać dla malucha, żeby nie był to prezent odłożony do kąta?

Jakie zabawki?

Małe dziecko jest niezwykle ciekawe wszystkiego, co je otacza. Dlatego pluszaki nie powinny być pierwszym wyborem. Lepiej postawić na zabawki sensoryczne dostępne na okiemmaluszka.pl. Pobudzają one jednocześnie kilka zmysłów: wzrok, słuch, dotyk. Np. zabawka, która ma wizerunki zwierząt, a ich naciśnięci powoduje wydanie konkretnych dźwięków. Wyrabia to logiczne myślenie i pozwala poznać zasadę przyczynowo-skutkową.

Świetnym pomysłem są wszelakie puzzle, klocki czy sortery. Oczywiście muszą być dopasowane do wieku niemowlaka. Wystarczy jeśli składają się dosłownie z kilku elementów. Ważny jest również dobór kolorów. Tutaj warto pomyśleć o zabawkach w kolorach czarno-białych, może to być sorter lub drewniana piramida. Przykład takich zabawek można sprawdzić na https://okiemmaluszka.pl/zabawki-czarno-biale.

Czy książeczki to dobry pomysł?

Książeczki można kupować dziecku od pierwszych dni. Świetnie rozwijają malucha. Dla noworodka mogą być to po prostu karty, najlepiej jeśli mają kontrastowe kolory – biel i czerń. Dla nieco starszych wszelkie książki, które będą wspomagać rozwój mowy. Uczące nazw roślin, zwierząt, otaczających dziecko przedmiotów oraz czynności. Dzieci bardzo chętnie oglądają książeczki, a proste teksty, które czytają rodzice to znakomity pomysł na wspólne spędzanie czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + osiemnaście =