Budowlanka

Gdzie i komu przydadzą się odbojnice?

Gdzie i komu przydadzą się odbojnice?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odbojnice przemysłowe to specjalnie skonstruowane elementy metalowe, które pomagają w ochronie ludzi, sprzętu oraz elementów konstrukcyjnych budynków przed uderzeniami, w szczególności przed uderzeniami samochodów. Zobaczmy, gdzie mogą się doskonale sprawdzić i najbardziej przydać.

Jak dokładnie działa odbojnica?

Odbojnica to metalowy element konstrukcyjny, zazwyczaj w postaci rury, który odpowiada za ochronę poruszających się samochodami osób. Uniemożliwia im uderzenie na przykład w metalowy słup, dzięki czemu nie mogą one zrobić sobie poważnej krzywdy.

Co więcej, odbojnica chroni też samą konstrukcję budynku. Osłania wspomniany słup przed uderzeniem i złamaniem, co mogłoby poważnie osłabić podpory stropowe i grozić nawet jego zawaleniem. W taki sam sposób działa również, chroniąc ważne mienie, na przykład urządzenia i maszyny znajdujące się w hali, do której wprowadzane są pojazdy.

Dodatkowo sama odbojnica jest tak skonstruowana, by była jak najbardziej bezpieczna dla pojazdu i minimalizowała szansę na jego zagniecenie lub inne zniszczenie.

Gdzie warto umieścić odbojnicę?

Odbojnice posiadają różnorodne kształty i wysokości, o czym można przekonać się pod adresem: https://odbojnice24.pl/. W związku z tym dedykowane są do wykorzystania w różnych miejscach i mogą z powodzeniem służyć wszędzie tam, gdzie istnieje potencjalne niebezpieczeństwo spowodowania kolizji z obiektem stałym.

W praktyce możemy powiedzieć, że odbojnice powinny znajdować się w takich miejscach jak między innymi hale magazynowe i produkcyjne, parkingi podziemne i naziemne, podjazdy do firm od strony załadunkowej. Warto zastosować je także we wszystkich przestrzeniach publicznych, w których znajdują się wystające elementy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*