Ciągły rozwój

Obecnie smartfony są wyposażone w wiele różnych opcji aparatów. Niektóre mają jeden obiektyw, inne dwa, ale nawet najbardziej podstawowe telefony mają teraz co najmniej dwa aparaty.

Powód tego jest prosty: aparaty są coraz lepsze. Ale są też coraz bardziej skomplikowane. Tak bardzo, że stały się trudne do zrozumienia i jeszcze trudniejsze do optymalnego wykorzystania.

Jednocześnie smartfony nie są już tylko telefonami. To także nasze komputery i nasze systemy rozrywki – wszystko zwinięte w jedno urządzenie, które nosimy ze sobą wszędzie. A ponieważ smartfony stały się tak ważną częścią naszego życia, producenci poświęcają wiele uwagi temu, jak mogą pomóc nam w pełni wykorzystać ich możliwości.

Główne powody

Najczęstszym zastosowaniem podwójnych aparatów w smartfonach jest umożliwienie robienia zdjęć z efektem bokeh – czyli sprawienie, że tło będzie wyglądało na rozmyte przy zachowaniu ostrości obiektu. Ułatwia to wykonywanie portretów, w których chcemy skupić się szczególnie na jednej osobie lub obiekcie.

Ponadto, niektóre konfiguracje smartfonów z dwoma aparatami mogą być używane do ujęć szerokokątnych. Działają one poprzez wykonanie dwóch zdjęć pod różnymi kątami, a następnie zszycie ich w jeden obraz.

Nowoczesne urządzenia kupisz na: https://diliho.pl/49-smartfony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + siedemnaście =