Nie ma chyba człowieka, który nie marzyłby o posiadaniu pięknego, hollywoodzkiego uśmiechu. Niestety wiele osób ma problem z ubytkami zębowymi, co w znacznym stopniu odbiera pewność siebie i zaburza funkcjonowanie w społeczeństwie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wszczepienie specjalnych implantów. 

Tradycyjne protezy to już przeżytek 

Implant zębowy to nic innego jak sztuczny korzeń, który zostaje wszczepiony do kości szczękowej w miejsce konkretnego ubytku. Jego ogromną zaletą jest nie tylko idealne uzupełnienie braku w uzębieniu (z zachowaniem maksymalnej estetyki), ale również skuteczne odtworzenie funkcji żucia oraz przeciwdziałanie całkowitemu zanikowi kości. W przypadku zwykłych protez nie jest to możliwe, dlatego odchodzą one powoli w zapomnienie. Standardowy implant składa się ze wspomnianego już korzenia (najczęściej tytanowego), łącznika, a także porcelanowej korony zewnętrznej.

Co istotne, uzupełnienia oparte na omawianych elementach służą przez bardzo wiele lat, a niekiedy nawet przez całe życie. Jest to zatem rozwiązanie niezwykle komfortowe dla pacjenta, bo nie musi on wielokrotnie odwiedzać gabinetu dentystycznego ani poddawać się bolesnym zabiegom. Oczywiście podstawowy warunek to właściwa pielęgnacja całej jamy ustnej. Dodajmy, że istnieje kilka istotnych przeciwwskazań do wszczepienia implantów, a zaliczamy do nich przede wszystkim cukrzycę, bardzo zły stan kości oraz nowotwór. Więcej o implantach można przeczytać na http://chillident.com/implantologia/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × cztery =