Hobby

Jak dbać o yorka?

Jak dbać o yorka?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

York jest psem bardzo specyficznym. Pomimo niewielkich rozmiarów, jakie sobą prezentuje wymaga od właściciela regularnej i dokładnej pielęgnacji. W odróżnieniu od większości psów nie posiada sierści, lecz włosy – co wymaga od nas jego strzyżenia. Dodając do tego ciągłą potrzebę ruchu oraz zamiłowanie do zabawy i tropienia, dochodzić będzie rutynowe mycie pupila.

Im dłuższe włosy york będzie posiadał, tym ciężej będzie nam utrzymać go w dobrym stanie – zwłaszcza jeśli mieszkamy na wsi i nasz pies ma przed sobą wiele możliwości wyszalenia się na dworze. Po takich wojażach, pupila powinno się dokładnie wyszczotkować i usunąć wszelkie gałązki i patyczki, które zaczepiły się w jego włosy. Jeśli nie zadbamy o regularne rozczesywanie psa, bardzo szybko zauważyć będziemy mogli powstające na jego ciele kołtuny, które usuniemy jedynie poprzez ich obcięcie.

Kolejnym ważnym punktem jest strzyżenie yorka – powinno ono odbywać się co parę miesięcy. Zdecydować możemy się na samodzielne obcięcie włosów naszemu pupilowi lub wizytę w salonie fryzjerskim dla psów. Druga opcja okaże się z pewnością droższa, jednak w pakiecie zapewnioną mamy odpowiednią opiekę nad psem oraz profesjonalne cięcie według naszych dokładnych wytycznych. Jeśli nasz pies należy do tych bardziej towarzyskich i ruchliwych to zalecane jest bardziej krótkie cięcie.

Z racji tego, że yorki kochają się bawić, każda nowa zabawka sprawi im wiele radości. Sklepy zoologiczne przedstawiają szeroką ofertę akcesoriów dla psów, a do najciekawszych zaliczyć możemy wszelkiego rodzaju miniaturowe ubranka dla zwierzęcego pupila na chłodniejsze i zimniejsze dni . Poza tym, zakupić możemy mniejsze pluszaki czy gumowe piłeczki, na których punkcie yorki dosłownie szaleją.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*