York jest psem bardzo specyficznym. Pomimo niewielkich rozmiarów, jakie sobą prezentuje wymaga od właściciela regularnej i dokładnej pielęgnacji. W odróżnieniu od większości psów nie posiada sierści, lecz włosy – co wymaga od nas jego strzyżenia. Dodając do tego ciągłą potrzebę ruchu oraz zamiłowanie do zabawy i tropienia, dochodzić będzie rutynowe mycie pupila.

Im dłuższe włosy york będzie posiadał, tym ciężej będzie nam utrzymać go w dobrym stanie – zwłaszcza jeśli mieszkamy na wsi i nasz pies ma przed sobą wiele możliwości wyszalenia się na dworze. Po takich wojażach, pupila powinno się dokładnie wyszczotkować i usunąć wszelkie gałązki i patyczki, które zaczepiły się w jego włosy. Jeśli nie zadbamy o regularne rozczesywanie psa, bardzo szybko zauważyć będziemy mogli powstające na jego ciele kołtuny, które usuniemy jedynie poprzez ich obcięcie.

Kolejnym ważnym punktem jest strzyżenie yorka – powinno ono odbywać się co parę miesięcy. Zdecydować możemy się na samodzielne obcięcie włosów naszemu pupilowi lub wizytę w salonie fryzjerskim dla psów. Druga opcja okaże się z pewnością droższa, jednak w pakiecie zapewnioną mamy odpowiednią opiekę nad psem oraz profesjonalne cięcie według naszych dokładnych wytycznych. Jeśli nasz pies należy do tych bardziej towarzyskich i ruchliwych to zalecane jest bardziej krótkie cięcie.

Z racji tego, że yorki kochają się bawić, każda nowa zabawka sprawi im wiele radości. Sklepy zoologiczne przedstawiają szeroką ofertę akcesoriów dla psów, a do najciekawszych zaliczyć możemy wszelkiego rodzaju miniaturowe ubranka dla zwierzęcego pupila na chłodniejsze i zimniejsze dni . Poza tym, zakupić możemy mniejsze pluszaki czy gumowe piłeczki, na których punkcie yorki dosłownie szaleją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 15 =