W produkcji zabawek można wyróżnić kilka momentów zwrotnych. które miały ogromny wpływ na całą branżę. Na pewno jednym z takich najważniejszych wydarzeń było wynalezienie w 1974 roku kostki Rubika. Po tym, jak układanka ta trafiła do masowej sprzedaży, nic na rynku zabawek nie było już takie jak przedtem. Wynalazek szybko znalazł swoich zagorzałych miłośników. Zaczęto organizować zawody w układaniu kostki Rubika. Są one zresztą organizowane po dziś dzień. Ustanawiano coraz to nowsze rekordy, które były dość szybko poprawiane. Rozpoczęła się „rubikomania”.

Rozwój rynku kostek logicznych

Konkurencja, chcąc czerpać z tego zjawiska zyski, nie miała wyboru jak opracowanie alternatywnych konstrukcji. Każda z nich była jednak wariacją oryginalnej kostki Rubika. Sytuacja okazała się bardzo korzystna dla samych konsumentów. Powstały dzięki temu konstrukcje dopasowane do wieku oraz różnego poziomu umiejętności. Na tym fundamencie powstała zupełnie nowa gałąź rynku zabawek, która dynamicznie rozwija się do dziś. Ogromnym walorem kostek logicznych jest ich aspekt edukacyjno-rozwojowy. Bez wątpienia jest to zabawka wspierająca rozwój umiejętności logicznego myślenia i analizy. Jest to niesamowita wartość dodana, doceniana tak przez rodziców, jak i dorosłych miłośników tej zabawki. W kategorii kostka Rubika sklep z zabawkami musi obowiązkowo posiadać chociaż kilka pozycji. 

Dynamicznie również rozwija się rynek akcesoriów uatrakcyjniających rywalizację w układaniu kostek logicznych. Przykład sklepu z rozbudowanym asortymentem kostek rubika np. Moyu Timer White można znaleźć między innymi na stronie https://speedcube.pl/moyu-osprzet/2113-moyu-timer-white-6970647065134.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + dziewięć =