Szczoteczka do zębów o odpowiednim rozmiarze i wygodna w trzymaniu może mieć ogromne znaczenie dla zdrowia Twojego uzębienia.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szczoteczek do zębów. Należą do nich manualne, elektryczne, a nawet soniczne. Dwie pierwsze są bardziej popularne od tych ostatnich, ponieważ są tańsze i bardziej przenośne. Ale co sprawia, że są one różne?

Elektryczna szczoteczka do zębów

Jeśli masz aparat ortodontyczny lub wrażliwe zęby, możesz rozważyć zakup elektrycznej szczoteczki do zębów. Pomoże Ci ona skutecznie wyczyścić zęby, nie robiąc sobie krzywdy. Pomaga również w usuwaniu płytki nazębnej, co jest niezbędne w zapobieganiu chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi.

Szczoteczka soniczna

Szczoteczka soniczna jest w zasadzie taka sama jak zwykła, z tą różnicą, że wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe zamiast oscylacji, aby poruszać się tam i z powrotem po Twoich zębach z dużą prędkością. Dzięki temu czyści zęby lepiej niż szczoteczka manualna, ponieważ czyści każdą powierzchnię każdego zęba indywidualnie, zamiast wykonywać jeden ruch dla wszystkich zębów jednocześnie, jak to robią szczoteczki manualne.

Jeśli masz pytania lub jesteś zainteresowany usługą dentystyczną to dentysta Tychy, jest miastem, gdzie znajdziesz wielu specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 10 =