Masaż to nie tylko przyjemność oraz relaks, ale także zabieg prozdrowotny, wpływający pozytywnie na cały organizm i poprawiający samopoczucie. Szczególnym zainteresowaniem i powodzeniem cieszą się rytuały na ciało wywodzące się z tradycji Dalekiego Wschodu. Dlaczego warto z nich korzystać?

Azjatyckie sposoby odprężenia ciała i ducha

Masaż tajski jest wyjątkowo chętnie wybieraną metodą oddziaływania na ciało. Jest on połączeniem akupresury, rozciągających asan jogi i terapii energetycznej. Wykonuje się go w pięciu pozycjach: na brzuch, plecach, na bokach oraz na siedząco, uciskając newralgiczne punkty nadgarstkiem, kolanem, dłonią lub stopami. Jest to klasyczny sposób na rozciągnięcie przykurczów mięśni oraz ścięgien, podniesienie sprawności fizycznej, zminimalizowanie bólów pleców, nóg i górnego odcinka kręgosłupa. Co więcej, masaż tajski jest polecany jako remedium na zmęczenia oraz stany napięcia nerwowego.

Tajskie techniki jako odpowiedź na choroby cywilizacyjne

Azjatycki masaż jest polecany również przez klasyczną medycynę Wschodu jako pomoc w leczeniu depresji i lęków.  Ponadto przynosi on ukojenie w przypadku kłopotów ze snem oraz obniżeniem nastroju. Dzięki kompleksowości rytuału oraz jego uniwersalności, przy regularnym stosowaniu, można uzyskać poprawę kondycji fizycznej i psychologicznej. Pod względem zabiegów takich, jak tajski masaż Poznań oferuje bogaty wybór. W salonach można uzyskać wskazówki na temat odpowiedniego przygotowania do zabiegu, informacje o jego przebiegu oraz kompetencji, jakie muszą posiadać osoby wykonujące go. W efekcie każdy może znaleźć najlepsze opcje dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 3 =