Jak ważnym elementem damskiej garderoby jest biustonosz chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Choć niewidoczny, to od niego zależy nie tylko jak nasz wygląd, ale także samopoczucie i komfort. Dlatego dla zdrowia i urody warto zadbać, aby nosić biustonosz we właściwym rozmiarze.

Odkryj swój rozmiar

Na początku należy zmierzyć dokładnie swój obwód pod biustem, a otrzymany wynik zaokrąglamy do pełnej 5 otrzymując obwód (70, 75, 80 itd.). Następnie zmierzyć się w biuście. Korzystając z odpowiednich tabelek dostępnych m.in. na stronie https://www.hurtowniatomix.pl/ sprawdzimy swój wynik. W ten sposób ustalimy swój obwód i miseczkę.

Na co zwrócić uwagę przy doborze biustonosza?

Aby biustonosz spełnił swoją funkcję i będzie dobrze podtrzymywał piersi nie może być ani za duży, a nie za mały. Miseczka powinna okalać całą pierś. Nie może wbijać się u góry, nie powinna też za bardzo odstawać. Środkowa część powinna ładnie przylegać do mostka. Wybierając model na fiszbinach trzeba koniecznie zwrócić uwagę czy fiszbina nie jest za wąska lub za długa. Wybijająca się fiszbina powoduje nie tylko dyskomfort, ale także jest niebezpieczna dla zdrowia. Ponadto ważny jest odpowiednio ścisły obwód. Kontrolując wielkość miseczek i ścisłość obwodu należy poruszać się, aby sprawdzić czy obwód jest stabilny i wygodny, a miseczka odpowiedniego kroju czy wielkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − siedem =