Przedszkole i szkoła jest miejscem, gdzie dzieci spędzają czas, gdy rodzice są w pracy. Chodzą do niego codziennie, więc ważne jest, by robiły to chętnie i z radością. Aby tak było przedszkole czy szkoła musi być specjalnie przygotowane na swoich małych gospodarzy. Musi być przytulne i ciepłe.

Co zrobić, by przedszkole było przytulne?

Bardzo ważne jest wejście do przedszkola. Ważne by było zachęcające. Dobrym pomysłem jest na korytarzu umieścić specjalne naklejki podłogowe do szkoły. Można znaleźć np. taką z grą w klasy. Ściany w budynku powinny być pomalowane na jasne, wesołe kolory. Zapomnijcie o ciemnych granatach czy zieleniach. By było bardziej dziecięco, można przykleić szkolne naklejki z cyferkami, liczbami Szafki i półki niech będą kolorowe.Każde dziecko powinno mieć swoją szafeczkę, na swoje rysunki.

W każdej sali na podłodze połóżcie wykładzinę dywanową. Sprawia ona, że wnętrze jest przytulne. Dodatkowo dzieci będą miały bezpieczne miejsce do zabawy. Zabawki to podstawa. Bez nich nie może być mowy o tym by przedszkole było interesujące. Powinno być ich dużo, tak by każde dziecko znalazło coś dla siebie. Przyda się kilka pluszaków, w razie gdyby któreś dziecko musiało się do kogoś przytulić. Dobrym pomysłem jest zakup dużych puf sako. Są one bardzo wygodne i dzieciaki lubią na nich odpoczywać.
W przedszkolu dzieci uczą się śpiewać, tańczyć oraz recytować więc musi być dobry sprzęt grający, który każdego dnia będzie witał małych gości. Gdy dzień zaczną z piosenką, będzie to on na pewno bardziej przyjemny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + 9 =